RoboCop powraca. Comeback kultowej marki przygotowują Polacy

RoboCop powraca. Comeback kultowej marki przygotowują Polacy

Polskie studio Teyon pracuje nad RoboCop: Rogue City, pierwszoosobową grą akcji, w której pokierujemy tytułowym policjantem - Aleksem Murphy'm, pół człowiekiem, pół maszyną - pilnującym bezpieczeństwa na ulicach Detroit. Poinformował o tym wydawca - francuska firma Nacon - podczas streamu Nacon Connect. To powrót kultowej marki, kojarzonej głównie z cyklem filmów (ostatni trafił na ekrany w 2014 roku) oraz serialem z lat dziewięćdziesiątych. Teyon zamierza "stworzyć autentyczne doświadczenie w formie gry RoboCop, wierne oryginalnemu DNA tej marki". Produkcja powstaje z myślą zarówno o pecetach, jak i konsolach. Premiera została zaplanowana dopiero na 2023 rok. Nacon opublikował pierwszy zwiastun gry (bez fragmentów gameplayu) oraz kilka screenów (wyglądających dość mrocznie, trzeba przyznać).

Polskie studio Teyon pracuje nad pierwszoosobową grą akcji RoboCop: Rogue City. To powrót kultowej marki, kojarzonej głównie z serialem z lat dziewięćdziesiątych.

Na razie wiemy o RoboCop: Rogue City bardzo niewiele. Wiadomoże gra opowie zupełnie nową historię, choć zapewne nawiązującą do serialu bądź filmu. Zgodnie z oczekiwaniami, podczas kampanii single player (multiplayera raczej nie uświadczymy) wcielimy się w Murphy'ego i w kolejnych zadaniach będziemy zażegnywać problemy występujące w różnych częściach Detroit. W pracach nad grą uczestniczy także wytwórnia MGM (Metro-Goldwyn-Mayer). "Film [RoboCop - przyp. red.] jest znany z trzymającą w napięciu akcją oraz złożoną historią. Jesteśmy podekscytowani, że fani RoboCopa będą mogli doświadczyć tego wszystkiego sami dzięki grze" - powiedział Robert Marick, wiceprezes MGM.

 Cyberpunk 2077 - gra naprawiona i ulepszona za pomocą... ponad stu modów

Pozostaje mieć nadzieję, że nowa produkcja studia Teyon okaże się lepsza niż poprzednia, zresztą również osadzona w uniwersum znanego filmu - Terminator: Resistance. Pierwszoosobowa strzelanka otrzymała bardzo słabe recenzje. Średnia ocen w portalu Metacritic wynosi 6,0/10 (w przypadku wersji na PC). O wiele bardziej ceniona jest marka "RoboCop", której początki sięgają 1987 roku. Wtedy do kin trafił pierwszy film o mechanicznym glinie, zatytułowany w oryginale "RoboCop". W Polsce tytuł został przetłumaczony na... "Superglina".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: RoboCop powraca. Comeback kultowej marki przygotowują Polacy

 0