Pomimo narzekań graczy Cyberpunk 2077 wciąż znajduje się na szczycie listy przebojów na Steam

Pomimo narzekań graczy Cyberpunk 2077 wciąż znajduje się na szczycie listy przebojów na Steam

Przed premierą Cyberpunk 2077 był jedną z najbardziej oczekiwanych gier roku 2020 - atmosfera była tak podkręcona, że wystarczyły same preordery, by gra się zwróciła. Znalazło to oczywiści odzwierciedlenie w umieszczeniu na liście hitów Steam, którą gra zdominowała na kilka tygodni przed premierą. Niestety po premierze okazało się, że gra została wydana w stanie dalekim od ideału, a gracze zarzucają deweloperowi słabą optymalizację i liczne błędy, pomimo że tytuł ten był kilka razy przekładany w czasie. Mimo to takiego narzekania, gra nadal zajmuje czołowe miejsca na listach sprzedaży Steam, a piąty tydzień z rzędu zajmuje pierwsze miejsce.

Pomimo ogromu błędów i narzekań na optymalizację, Cyberpunk 2077 jest 5 tydzień z rzędu najchętniej kupowaną grą na Steam.

Co tydzień Steam publikuje swoje podsumowanie najlepiej sprzedających się tytułów według przychodów. Piąty tydzień z rzędu (kończący się 20 grudnia 2020 roku) Cyberpunk 2077 znalazł się na szczycie listy przebojów. Trzeba jednak wciąż pod uwagę, że obecnie nie ma właściwie żadnych większych nowości, które mogłyby konkurować z Cyberpunk 2077, ale tak wysoka pozycja może w pewien sposób zaskakiwać, zwłaszcza ze względu na obecny stan gry. Gracze PC otrzymali nieco lepiej działającą wersję, niż gracze konsolowi, mimo to wszystkie są pełne błędów i pozbawione obiecywanych funkcji i innowacji.

Problem jest na tyle poważny, że Sony i Microsoft oferują zwrot pieniędzy za grę, a PlayStation nawet wycofało Cyberpunk 2077 ze swojego cyfrowego sklepu. Dlatego zaskakujące jest, że Cyberpunk 2077 znajduje się na szczycie list przebojów. Codziennie pojawiają się nowe raporty o błędach i innych problemach, więc możemy zacząć obstawiać, czy gra będzie dalej tak chętnie kupowana, czy też gracze zwolnią do czasu wydania kolejnych kilkunastu poprawek.

10 najpopularniejszych gier na Steam z ostatniego tygodnia

  1. Cyberpunk 2077
  2. Valve Index VR Kit
  3. Counter Strike: Global Offensive – Operation Broken Fang
  4. Phasmophobia
  5. DEATH STRANDING
  6. Among Us
  7. Fall Guys: Ultimate Knockout
  8. Hades
  9. Football Manager 2021
  10. Grand Theft Auto V

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pomimo narzekań graczy Cyberpunk 2077 wciąż znajduje się na szczycie listy przebojów na Steam

 0