Poważny błąd Twittera przywraca usunięte tweety

Poważny błąd Twittera przywraca usunięte tweety

Twitter to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, która pod rządami Elona Muska przeszła różne zmiany. Serwis nie wystrzegł się błędów, a ostatni polega na przywracaniu usuniętych tweetów.

Twitter z błędem przywracającym usunięte tweety

Na Twitterze odkryto błąd, który sprawia, że niektórzy użytkownicy ponownie widzą skasowane tweety. W tym momencie nie wiadomo, jaka jest skala problemu ani czemu pojawił się na popularnej niebieskiej platformie społecznościowej. Według Jamesa Vincenta z The Verge, Twitter przywrócił większość jego usuniętych tweetów, które usunął kilka tygodni temu. Niektóre z tych tweetów sięgają 2020 roku, a zachowanie platformy jest po prostu dziwne. Dziennikarz nie jest jedyną osobą, której przywrócono usunięte wpisy, ponieważ tysiące użytkowników zgłosiło ten sam problem.

Twitter walczy z problemem, w wyniku którego przywracane są skasowane tweety.

Twitter

Dick Morrell podzielił się również swoimi spostrzeżeniami na temat tej sytuacji, sugerując, że 34 000 jego tweetów pojawiło się ponownie po tym, jak usunął 38 000 z nich. Widzimy, iż nie wszystkie posty wracają, a jakaś pula. Vincent skontaktował się już z Twitterem, aby uzyskać lepszą wiedzę na ten temat. Twitter jeszcze nie potwierdził tego problemu. Serwis zapewne analizuje problem i szuka jego źródła oraz sposobu rozwiązania. Sama przyczyna może leżeć po stronie serwerów firmy. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na ewentualny komunikat Twittera i wyjaśnienie tego zamieszania.

Również Facebook zaliczył w ostatnim czasie wpadkę

Błąd przywracający skasowane tweety to nie pierwsza wpadka gigantów social media. Również Facebook mierzył się z problemem polegającym na automatycznym wysyłaniu zaproszeń do znajomych, których profile przeglądaliśmy. Jak się okazuje, błąd odkryto w aplikacji Facebooka, który pojawił się po ostatnim update. Meta Platforms zareagowała szybko i sprawnie usunęła błąd, który pojawił się po aktualizacji aplikacji Facebooka.

„Naprawiliśmy błąd związany z ostatnią aktualizacją aplikacji, który powodował, że niektóre zaproszenia do znajomych na Facebooku były wysyłane przez pomyłkę. Zapobiegliśmy temu i przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogło to spowodować” – powiedział rzecznik Meta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poważny błąd Twittera przywraca usunięte tweety

 0