PowerColor publikuje tajemniczą zajawkę. To prawdopodobnie Radeon RX 580

PowerColor publikuje tajemniczą zajawkę. To prawdopodobnie Radeon RX 580

PowerColor przesłał do prasy tajemniczą zajawkę, przedstawiającą nową kartę graficzną z linii Red Devil. Mając na uwadze zbliżającą się premierę AMD Radeon RX 580, prawdopodobnie patrzymy na właśnie ten model.

Firma PowerColor zajmuje się wyłącznie produkcją kart z układami AMD, co wyklucza ze stawki konkurencyjną Nvidię. A jako iż premiera serii Radeon RX 500 datowana jest już na 18 kwietnia, ciężko oczekiwać, by prezentowany model był czymkolwiek innym niż jej najszybszym reprezentantem - AMD Radeon RX 580. Co prawda opublikowana fotografia jest celowo niedoświetlona, ale przyglądając się jej uważnie można dostrzec kilka cech nadchodzącego modelu. Chłodzenie współtworzone jest przez aluminiowy radiator z niklowanymi ciepłowodami i dwoma wentylatorami o średnicy około 90 mm, a całości akompaniuje czerwone podświetlenie LED. Ponadto, karta ma wyraźnie widoczne logo serii, umieszczone na krawędzi bocznej. W przeciwieństwie do maskownicy chłodzenia nie wydaja się ono jednak podświetlone.

Domniemany PowerColor Radeon RX 580 Red Devil ma autorskie chłodzenie z dwoma wentylatorami o średnicy około 100 mm.

Jeśli wierzyć w dotychczasowe pogłoski, strukturalnie AMD Radeon RX 580 jest kopią aktualnego modelu AMD Radeon RX 480, tyle tylko, że zrealizowaną w usprawnionym procesie technologicznym - ale wciąż przy ścieżkach 14 nm. Nowość zaoferuje ponoć identyczne parametry jak starszy pobratymiec: 36 bloków obliczeniowych CU, składających się na 2304 procesory strumieniowe, 144 jednostki teksturujące oraz 32 rasteryzatory. Zmianie ma nie ulec także podsystem pamięci, gdzie w dalszym ciągu znajdziemy moduły GDDR5 o łącznej pojemności 8 lub 4 GB, a także 256-bitową magistralę. Tym niemniej, jak donoszą zachodni dziennikarze, możemy liczyć na zauważalnie podbite taktowanie i wyższe możliwości OC. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PowerColor publikuje tajemniczą zajawkę. To prawdopodobnie Radeon RX 580

 0