PowerColor Radeon RX Vega 64 Red Devil i pierwsze zdjęcia

PowerColor Radeon RX Vega 64 Red Devil i pierwsze zdjęcia

PowerColor właśnie odsłonił wszystkie karty, a właściwie kartę, bo oto do Internetu trafiły pierwsze zdjęcia zapowiadanego od jakiegoś czasu akceleratora Radeon RX Vega 64 Red Devil.

Konstrukcja jest zdecydowanie większa od referenta, choć bazuje na niemalże referencyjnym projekcie laminatu, tyle tylko, że w nieco rozszerzonej (gabarytowo) wersji. Wszystko za sprawą niezwykle masywnego układu chłodzenia, który wyróżnia się trzema wentylatorami osiowymi i okupuje w obudowie aż 2,5 slotu rozszerzeń. Wzdłuż krawędzi bocznej producent umieścił dwa przełączniki DIP. Pierwszy odpowiada za wybór BIOS-u, których to Radeon RX Vega 64 Red Devil zawiera trzy, a drugi służy do sterowania podświetleniem LED. Co ciekawe, w przeciwieństwie do modelu referencyjnego, urządzenie wyposażono w dwa gniazda HDMI 2.0 oraz dwa DisplayPort 1.4 HDR. Dla odniesienia, bazowy model ma tylko jedno HDMI 2.0, ale za to aż trzy DisplayPort 1.4 HDR.

Jak wiadomo, karta opiera się o układ Vega 10, wykonany w litografii 14 nm FinFET z 12,5 mld tranzystorów. Specyfikacja sprzętowa chipu obejmuje 4096 procesorów strumieniowych, 256 jednostek teksturujących oraz 64 rasteryzatory. Jeśli chodzi o podsystem pamięci, to mamy oczywiście do czynienia z 8 GB HBM2 w dwóch stosach, co przekłada się na 2048-bitową magistralę i przepustowość równą 484 GB/s. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, iż Radeon RX Vega 64 Red Devil zostanie fabrycznie przetaktowany. Chwilowo jednak nie podano żadnych konkretnych wartości zegarów. Wiemy natomiast, że sprzęt powinien trafić na sklepowe półki jeszcze w tym miesiącu, a wkrótce potem ma dołączyć do niego wolniejszy wariant z układem RX Vega 56.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PowerColor Radeon RX Vega 64 Red Devil i pierwsze zdjęcia

 0