PowerColor zapowiada kompaktową kartę Radeon RX Vega 56 Nano Edition

PowerColor zapowiada kompaktową kartę Radeon RX Vega 56 Nano Edition

Już za 3 tygodnie ruszają największe azjatyckie targi poświęcone branży PC, czyli Computex. Na Tajwanie nie zabraknie firmy  PowerColor, która właśnie potwierdziła, że przywiezie ze sobą kartę graficzną Radeon RX Vega 56 Nano Edition.

Warto przypomnieć, że AMD chwaliło się prototypem miniaturowej wersji Vegi dla graczy już w ubiegłym roku, jednak do teraz nie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi takowej karty. Co więcej, Radeon RX Vega 56 Nano Edition od PowerColor też nie jest tym samym, co RX Vega Nano, a jedynie pomniejszoną wersją modelu Radon RX Vega 56. Sapphire wykorzystywało już krótsze laminaty w swoich kartach Pulse Radeon RX Vega 56 i najwyraźniej tutaj będziemy mieli do czynienia z podobnym rozwiązaniem, ale miniaturyzacji poddano w tym przypadku także obudowę i chłodzenie ograniczone do pojedynczego wentylatora. Jak na razie nie ujawniono żadnych technicznych szczegółów odnośnie Radeona RX Vega 56 Nano Edition, ale na opublikowanym zdjęciu dostrzec można podwójne złącze zasilające (8+6 pinów), typowe dla Vegi 56.

PowerColor właśnie potwierdził, że przywiezie na Computex kartę graficzną Radeon RX Vega 56 Nano Edition

Pojawienie się kompaktowych wersji flagowych kart graficznych AMD wydawało się jedynie kwestią czasu, ponieważ zastosowanie pamięci HBM sprawia, że GPU jest wyraźnie mniejsze od typowego układu z GDDR5 na pokładzie. Sprawia to, że bez problemu można zaimplementować tu design wykorzystujący krótszy laminat i w krótkim czasie zaprojektować stosowne karty. Pewien kłopot stanowić mogła tu nie najlepsza efektywność energetyczna i temperatury uzyskiwane przez układy Vega, ale najwyraźniej PowerColor poradziło sobie z tym problemem. Warto przypomnieć, że Radeon R9 Nano z pamięciami HBM pierwszej generacji był nie lada wydarzeniem, ale w tym przypadku otrzymywaliśmy pełny układ Fiji, a nie okrojoną wersję, jak w przypadku Radeona RX Vega 56 Nano Edition (GPU Vega 56 zamiast 64).

Pokaż / Dodaj komentarze do: PowerColor zapowiada kompaktową kartę Radeon RX Vega 56 Nano Edition

 0