Powstaje nowa gra twórców Alana Wake'a i Quantum Break - także na PS4

Powstaje nowa gra twórców Alana Wake'a i Quantum Break - także na PS4

Po długim mariażu z Microsoftem, fińscy deweloperzy z Remedy postanowili powrócić do tworzenia gier multiplatformowych. Właśnie podpisali kontrakt z nowym wydawcą.

Tym razem Remedy będzie współpracować z 505 Games - włoską firmą znaną z wielu niezależnych tytułów, jak Rocket League, Payday 2, Sniper Elite III czy Assetto Corsa.  Umowa zawarta między Finami a nowymi wydawcami opiewa na kwotę 7,75 mln euro. W tym momencie nie jest znanych zbyt wiele szczegółów na temat nowej produkcji Remedy, ale ma ona roboczą nazwę Project 7 i jest grą akcji TPP stworzoną w zupełnie nowym uniwersum.  W grudniowym wywiadzie dla Polygonu, Mikael Kasurinen wyznał, że na pewno nie będzie to kontynuacja Alana Wake'a. Zdaniem deweloperów ich najnowszy tytuł będzie oferował najbardziej złożoną mechanikę rozgrywki z ich całego portfolio. Project 7 ma być napędzany technologią Northlight, stworzoną pod Quantum Break, ale mającą swój rodowód w czasach tworzenia Alana Wake'a.

Różni pracownicy Remedy, w tym dyrektor kreatywny studia, Sam Lake, wielokrotnie wyrażali chęć stworzenia kontynuacji Alana Wake'a. W 2010 stworzyli nawet w pełni funkcjonalny prototyp.

Już w zeszłym miesiącu fińska firma wyjawiła, że dokonuje konwersji kodu swojego autorskiego silnika na PS4, a zatem P7 będzie także pierwszym tytułem Remedy na konsolę Sony od wydanego w 2003 roku Maxa Payne'a. Ostatnim tytułem studia był Quantum Break - miks gry akcji TPP oraz serialu telewizyjnego. Tytuł pierwotnie miał być ekskluzywny dla Xbox One, ale Microsoft zdecydował się ostatecznie na jednoczesną premierę wersji Windows 10 PC, co stworzyło podwaliny inicjatywy Xbox Play Anywhere. Niestety, gra pomimo dość dobrych ocen, okazała się w branży rozczarowaniem, głównie przez stratosferyczny poziom oczekiwań, których Quantum Break nie spełnił. Ponadto, przez długie miesiące wersja PC dostępna z Windows Store cierpiała z powodu słabej optymalizacji. Mimo wszystko dzięki tej grze, firma Remedy odnotowała 19,6% wzrost dochodów. Aby utrzymać tendencję zwyżkową, fiński deweloper uważa, że przestawienie się na model multiplatformowy było koniecznością.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powstaje nowa gra twórców Alana Wake'a i Quantum Break - także na PS4

 0