Poznajcie najmocniejsze Mini PC na świecie. Ryzen na pokładzie

Poznajcie najmocniejsze Mini PC na świecie. Ryzen na pokładzie

Morefine, mało znana chińska firma, która w przeszłości zbudowała kilka maleńkich komputerów, takich jak mini PC i Stick PC, twierdzi, że opracowała „najmocniejszy Mini PC w historii”. Model nosi nazwę S500+ i szukać będzie wsparcia w serwisie crowdfundingowym Indiegogo.

Z racji tego, że produkt Morefine będzie fundowany w ramach kampanii finansowania społecznościowego, trzeba mieć na uwadze, że ostatecznie może nigdy nie powstać. Co zatem obiecuje ten Mini PC? Jak wynika z nazwy, S500+ wydaje się upgradem obecnie dostępnego komputera S500 Mini PC. Nowy S500+ będzie prawdopodobnie napędzany ośmiordzeniowym procesorem mobilnym Ryzen 9 5900HX opartym na Zen 3. CPU to jedno z najmocniejszych mobilnych procesorów na rynku, a ponieważ jest to model „HX”, TDP w układzie może przekroczyć 45 W. To zależeć będzie jednak od chłodzenia, do którego jeszcze wrócimy. Ponieważ Ryzen 9 5900HX to APU, na pokładzie znajdzie się także iGP (zintegrowany procesor graficzny), które będzie opierać się na przepustowości zapewnianej przez systemową pamięć DRAM. S500+ obiecuje obsługiwać szybkie pamięci DDR4-3200 i LPDDR4-4266 o pojemności do 64 GB.

Morefine  twierdzi, że opracowała „najmocniejszy Mini PC w historii”. Sercem urządzenia jest CPU Ryzen 9 5900HX.

Jeśli chodzi o magazyny danych, znajdzie się tu miejsce zarówno dla 2,5-calowego dysku twardego/SSD SATA, jak i gniazda M.2 2280 NVMe. Przy tak ciasnym projekcie, chłodzenie mini PC może być utrudnione, ale Morefine twierdzi, że jego model S500+ posiada cichy cooler z czystej miedzi, a obudowa może rozpraszać ciepło z trzech stron. W kwestii złączy S500+ ma zaś wiele opcji, jak zresztą widać na renderach produktu. Znajdziemy tu dwa porty USB 3.2, cztery USB 2.0 i jeden port USB-C. Najwyraźniej sprzęt będzie również miał moduł obsługujący Bluetooth 5.0 wraz z modułem WiFi 6.0 na płycie głównej. A dla tych, którzy wolą przewodową łączność z Internetem, S500+ obiecuje dwa porty Ethernet RJ45. Znajdziemy tu też po jednym wyjściu dla HDMI i DisplayPort, które będą w stanie dostarczyć obraz 4K w 60Hz.

 

Morefine nie ujawnił, ile ten komputer może kosztować kupujących. Ale ponieważ obecny S500 jest wyceniony na 799 USD, S500+ raczej nie będzie tańszy. A jeśli jesteśmy przy temacie minikomputerów, bardziej znane MINISFORUM również zaprezentowało właśnie własny model z procesorem Ryzen 5000. Firma opublikowała zdjęcie płyty głównej nadchodzącego produktu na swoim oficjalnym kanale na Twitterze. Ten mini PC otrzyma nowy design i również będzie napędzany przez mobilne APU AMD Ryzen 9 5900HX. Nie ujawniono jednak jeszcze szczegółów urządzenia. 

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznajcie najmocniejsze Mini PC na świecie. Ryzen na pokładzie

 0