Poznaliśmy prawdopodobne daty premiery kart z serii GeForce GTX 11xx

Poznaliśmy prawdopodobne daty premiery kart z serii GeForce GTX 11xx

Nadchodząca premiera kart graficznych NVIDII to obecnie jeden z najgorętszych tematów w naszej branży i praktycznie każdy news traktujący o modelach z serii GeForce GTX 11xx cieszy się ogromną popularnością na naszym portalu. Potwierdza to tylko, jak bardzo gracze spragnieni są nowej generacji, która zastąpi mocno wysłużone już Pascale, będące z nami od przeszło 2 lat. Dziś pisaliśmy już o podejrzanym przecieku wskazującym na wysoką wydajność karty graficznej GeForce GTX 1170 (ta przebić miałaby nawet GeForce’a GTX 1080 Ti), teraz natomiast pojawiła się bardziej prawdopodobna informacja na temat daty premier nowych kart Zielonych. Ujawnił ją youtubowy kanał Gamer Meld, publikując domniemany email jednego z partnerów NVIDII, gdzie podane jest, kiedy dokładnie możemy spodziewać się debiutu aż 4 modeli GeForce nowej generacji.

Premiery poszczególnych kart następować mają jednak falami i rozciągać się aż do końca października.

Poznaliśmy prawdopodobne daty premiery kart z serii GeForce GTX 11xx

Generalnie po raz kolejny potwierdzają się tu doniesienia o sierpniowej premierze kart z rodziny Turing. Premiery poszczególnych kart następować mają jednak falami i rozciągać się aż do końca października. Przejdźmy więc do konkretów - GeForce GTX 1180 ma mieć swoją premierę 30 sierpnia, co oznacza, że oficjalniej zapowiedzi spodziewać możemy się nieco wcześniej i niewykluczone, że ta nastąpi w trakcie targów Gamescom, o których również spekulowało się już wcześniej, jako o potencjalnym miejscu prezentacji nowych Geforce’ów. 30 września nastąpić ma z kolei debiut dwóch modeli, a mianowicie GeForce’a  GTX 1170 oraz GTX 1080+ (być może chodzi tu o autorskie warianty od partnerów NVIDII, natomiast w sierpniu otrzymamy tylko Founders Edition). Ostatnia karta, przynajmniej z pierwszej paczki Turingów, trafić ma na rynek 30 października i będzie to GeForce GTX 1160.

Specyfikacja NVIDIA GeForce 11 (GTX 1180, 1170, 1160) wg szklanej kuli - felieton

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zweryfikować prawdziwości tych informacji i tak naprawdę skazani jesteśmy na wyczekiwanie na ruch ze strony NVIDII. Warto jednak podkreślić, że sierpniowa i październikowa data przypadają odpowiednio w czwartek i wtorek, które są typowymi datami premier nowych produktów Zielonych. Co więcej w mailu pojawia się też data 21 sierpnia, jako termin konferencji prasowej, a tego dnia ruszają właśnie niemieckie targi Gamescom. Przy okazji dowiadujemy się tu również, że za opóźnienie premiery nowych kart odpowiadają zbyt duże zapasy magazynowe obecnej generacji, co sugerowały już wcześniejsze przecieki, wskazując, że NVIDIA przeszacowała popyt na GeForce’y ze strony kopaczy kryptowalut. Oczywiście, jak podkreślałem już wcześniej, nie można brać tych informacji za pewnik, ale biorąc pod uwagę szum medialny wokół tematu serii GeForce GTX 11xx, jaki zanotować można w ostatnim czasie, możemy być pewni, że jej debiut jest już bliżej niż dalej.   

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy prawdopodobne daty premiery kart z serii GeForce GTX 11xx

 0