Poznaliśmy tytuł nowego Battlefielda? Wyciekło sporo szczegółów na temat gry

Poznaliśmy tytuł nowego Battlefielda? Wyciekło sporo szczegółów na temat gry

W mijający weekend na Reddicie pojawiło się sporo nowych doniesień dotyczących nowego Battlefielda. Ten, choć nie został jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziany, już od jakiegoś czasu nie jest dla nas enigmą. A teraz wiemy o nim jeszcze więcej, m.in. być może poznaliśmy właśnie jego oficjalny tytuł. W poście opublikowanym na wspomnianym forum czytamy, że gra ukaże się pod tytułem Battlefield 2042. Oznaczałoby to, że jej akcja rozegra się sto lat po Battlefieldzie 1942 i sto lat przed Battlefieldem 2142. Autor publikacji zdradza także, czego możemy się spodziewać w trybie sieciowym (swego czasu po sieci krążyły wciąż niezdementowane plotki, że najnowszy Battlefield nie będzie w ogóle zawierał kampanii single player).

Battlefield 6 to - według jednego z wycieków - Battlefield 2042. W grze mamy toczyć z udziałem 128 graczy na "największych mapach w historii serii".

Jeśli opublikowany wyciek okaże się prawdziwy, w Battlefieldzie 2042 stoczymy starcia z udziałem 128 graczy na "największych mapach w historii serii". Do gry ma wrócić mechanika Levolution, a także tornada i huragany. Nowością będzie z kolei mechanika profesjonalistów, która pozwoli mieć w drużynie jednego specjalistę, takiego jak medyk potrafiący strzelać leczącymi strzałkami. Gracze będą wzywać na pole walki pojazdy bojowe, a plansze zostaną podzielone na strefy, które będziemy przejmować, spędzając określoną ilość czasu w wyznaczonych punktach. Jedna z map ma rzekomo nazwę Shelf i mieści się na Antarktyce.

 Battlefield ma być jak Call of Duty? EA zatrudnia weterana Activision Blizzard

Oficjalna prezentacja nowego Battlefielda odbędzie się 9 czerwca. Zobaczymy na niej teaser, poznamy tytuł gry i być może także szereg szczegółów na jej temat (tym razem już z pierwszej ręki). Pomimo doniesień sprzed kilku tygodni, nowa odsłona popularnej serii sieciowych strzelanek trafi nie tylko na pecety i konsole nowej generacji, ale także na PlayStation 4 oraz Xboksy One. Jednak twórcy zapowiedzieli, że gra na pewno nie zaoferuje opcji cross-play w dniu premiery - możliwe, że zostanie dodana jakiś czas później. Premiera Battlefielda 6 (Battlefielda 2042?) odbędzie się prawdopodobnie pod koniec roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznaliśmy tytuł nowego Battlefielda? Wyciekło sporo szczegółów na temat gry

 0