Pozwy zbiorowe przeciw CD Projekt Red za wprowadzanie w błąd inwestorów w sprawie Cyberpunk 2077

Pozwy zbiorowe przeciw CD Projekt Red za wprowadzanie w błąd inwestorów w sprawie Cyberpunk 2077

Kancelaria Rosen, międzynarodowa kancelaria prawna zajmująca się prawami inwestorów, poinformowała o złożeniu pozwu zbiorowego w imieniu nabywców papierów wartościowych CD Projekt w okresie od 16 stycznia 2020 roku do 17 grudnia 2020 roku włącznie. Pozew ma na celu pozyskanie odszkodowania dla inwestorów CD Projekt zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych. Zgodnie z pozwem, pozwani przez cały wskazany okres składali fałszywe i /lub wprowadzające w błąd oświadczenia oraz nie ujawnili, że:

  • W Cyberpunk 2077 praktycznie nie można było grać na konsolach Xbox lub PlayStation obecnej generacji ze względu na ogromną liczbę błędów.
  • W rezultacie Sony usunęło Cyberpunk 2077 ze sklepu PlayStation. Ponadto Sony, Microsoft i CD Projekt były zmuszone zaoferować pełny zwrot pieniędzy za grę.
  • W konsekwencji CD Projekt poniósł uszczerbek zarówno materialny, jak i wizerunkowy.
  • Oświadczenia pozwanych dotyczące ich działalności, operacji i perspektyw były zasadniczo wprowadzające w błąd przez cały czas i pozbawione uzasadnionych podstaw.

Dwie amerykańskie kancelarie wniosły pozwy zbiorowe przeciw CD Projekt RED, a kolejne badają grunt, szykując się do podobnych działań.

Zgodnie z treścią pozwu Spółka składała fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia o sytuacji na rynku. Gorąco oczekiwana gra wideo CD Projekt "Cyberpunk 2077" była zasadniczo niegrywalna na konsolach Xbox i PlayStation obecnej generacji z powodu przytłaczającej liczby błędów i innych problemów. Sony, Microsoft i firma zostały zmuszone do zaoferowania zwrotów pieniędzy klientom, którzy kupili "Cyberpunk 2077", w wyniku czego Sony usunęło grę ze swojego PlayStation Store. Reputacja firmy została znacząco nadszarpnięta przez nieudaną premierę "Cyberpunk 2077". Opierając się na tych faktach, publiczne oświadczenia Spółki były fałszywe i istotnie wprowadzające w błąd. Kiedy rynek poznał prawdę o CD Projekt, inwestorzy ponieśli szkody. - podała kancelaria w oświadczeniu prasowym.

Kancelaria Schall z siedzibą w Los Angeles również wniosła pozew przeciwko deweloperowi. Według Schall doszło do naruszenia ustawy o giełdach papierów wartościowych z 1934 r. Kolejna kancelaria Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP sprawdza grunt pod pozew zbiorowy przeciwko CD Projekt. Krótko mówiąc, sytuacja może być bardzo niekorzystna dla CD Projekt. Deweloper strzelił sobie w stopę, uniemożliwiając recenzentom opisywanie wersji konsolowych starej generacji. Gdyby firma przed premierą pokazała, że gra nie działa idealnie na PS4 i Xbox One, nikt by nie miał pretensji. W końcu wiele gier na początku działało również źle, a nawet gorzej na premierę, ale było to wiadome przed premierą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pozwy zbiorowe przeciw CD Projekt Red za wprowadzanie w błąd inwestorów w sprawie Cyberpunk 2077

 0