Pracownicy OnePlus mają nie odpowiadać na pytania dotyczące systemu operacyjnego

Pracownicy OnePlus mają nie odpowiadać na pytania dotyczące systemu operacyjnego

Kilka dni temu dyrektor generalny OnePlus, Pete Lau, ogłosił decyzję firmy o „dalszej integracji” z Oppo, aby „być bardziej efektywnym” i zapewnić „szybsze i stabilniejsze aktualizacje oprogramowania” dla swoich użytkowników. I choć Lau powiedział, że OnePlus „będzie nadal działało niezależnie”, wciąż pozostaje kilka pytań, na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi, a jedno dotyczy wykorzystania niestandardowej nakładki Androida na smartfonach firmy. Globalne wersje smartfonów OnePlus obsługują OxygenOS, podczas gdy chińskie modele działały pod kontrolą HydrogenOS, które niedawno zostało zastąpione przez ColorOS firmy Oppo. W związku z tym klienci OnePlusa obawiali się, że OxygenOS zostanie ostatecznie zastąpiony przez ColorOS ze względu na głębszą integrację firmy z Oppo.

OnePlus poprosiło swoich pracowników, aby nie odpowiadali „na żadne pytania dotyczące systemu operacyjnego lub ColorOS, które dotyczą ogłoszenia integracji”

Pracownicy OnePlus mają nie odpowiadać na pytania dotyczące systemu operacyjnego

Chociaż Lau potwierdził, że „OxygenOS pozostanie systemem operacyjnym dla globalnych urządzeń OnePlus poza rynkiem chińskim”, zamiast dalej tłumaczyć sytuację poprzez interakcję z klientami i mediami, firma postanowiła nabrać wody w usta. Za sprawą Evana Blassa, znanego też jako @evleaks, wyciekła zaś wewnętrzna notatka OnePlus, która ujawnia, że producent poprosił swoich pracowników, aby nie odpowiadali „na żadne pytania dotyczące systemu operacyjnego lub ColorOS, które dotyczą ogłoszenia integracji” i poinstruowali ich, aby udzielili następującej odpowiedzi na pytania: „Obecnie nie mamy żadnych aktualizacji dotyczących systemów operacyjnych. Bądź na bieżąco z naszymi oficjalnymi kanałami”.

OnePlus łączy się z Oppo, ale będzie nadal działać niezależnie

Wydaje się to dość dziwne, ponieważ jeśli OxygenOS nigdzie się nie wybiera, OnePlus powinien był poprosić swoich pracowników o przekazanie tego komunikatu, zamiast prosić ich o unikanie odpowiedzi na pytania związane z systemem operacyjnym. Z racji tego, że dyrektor generalny firmy już potwierdził, że OxygenOS zostanie z nami, może to być jedynie nieporozumienie, ale mamy pewne wątpliwości. Notatka zawiera również odpowiedzi na pytania dotyczące relacji OnePlus z Oppo, losu obecnych linii produktów, roli Lau w organizacji, przyszłej strategii produktowej i nie tylko. Zainteresowanych odsyłamy do screena z notatki poniżej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownicy OnePlus mają nie odpowiadać na pytania dotyczące systemu operacyjnego

 0