Predator Games: wystartował 1. sezon największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych

Predator Games: wystartował 1. sezon największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych

Ruszyły zapisy do I edycji Predator Games – Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych. W turnieju zmierzą się drużyny z aż 1024 szkół i będą rywalizować o nagrody, których łączna wartość wyniesie ponad 3 200 000 złotych. Równie ważnym elementem wydarzenia jest też kampania edukacyjna z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Zapisy do turnieju trwają do 27 marca 2023 roku. Sponsorem generalnym rozgrywek został PKO Bank Polski.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju, skierowanego do szkół podstawowych i średnich w całym kraju jest Acer Polska. Co ważne, projekt stawia także na kampanię edukacyjną z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Jej celem jest m.in. przybliżenie rodzicom graczy świata gamingu oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat jego jasnych stron. Gry to przecież rozwój wielu kompetencji, takich jak strategiczne myślenie, czy współpraca międzyludzka.

Założeniem Predator Games 2023 jest nie tylko rozwój różnorodnych umiejętności wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą.

Acer e-sport

Z uwagi m.in. na edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

Jak wziąć udział?

Uczniowie szkół, które jako pierwsze zarejestrują swoje drużyny, spróbują swoich sił w 4 grach: Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy), League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy), Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy) oraz Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy). Każda ze szkół może zarejestrować maksymalnie 16 zawodników. Minimalny wiek gracza to 13 lat. Rozgrywki rozpoczną się w piątek, 31 marca 2023 roku. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku (sobota), odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Zarówno najlepsi gracze, jak i 3 reprezentacje, które zdobędą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów Rozgrywek. Ich wartość to ponad 3 200 000 złotych. Więcej informacji, w tym link do zapisów, znajduje się na tej stronie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Predator Games: wystartował 1. sezon największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych

 0