Premiera GeForce RTX 3080 Ti coraz bliżej. Dostrzeżono transport kart w USA

Premiera GeForce RTX 3080 Ti coraz bliżej. Dostrzeżono transport kart w USA

Zdaje się, że nie będziemy musieli długo czekać na premierę nowej high-endowej karty graficznej od NVIDII, gdyż partnerzy Zielonych są praktycznie gotowi na debiut modelu GeForce RTX 3080 Ti i rozpoczęli już dostarczanie pierwszych partii do centrów dystrybucyjnych. Ktoś właśnie zrobił zdjęcia jednej z takich dostaw nowych kart graficznych MSI, która zmierza do Los Angeles. Na fotografiach widać duże pudełka z kartami GeForce RTX 3080, RTX 3090, Radeon RX 580, a nawet GeForce GT 710. Co jednak najbardziej interesujące z naszego punktu widzenia, jedna z palet zdaje się zawierać niezapowiedziane jeszcze karty graficzne MSI GeForce RTX 3080 Ti Ventus 3X OC, a przynajmniej tak wynika z oznaczeń na kartonach. 

Etykieta wysyłkowa potwierdza, że ​​nowy high-endowy model NVIDII wyposażony będzie w 12 GB pamięci.

Premiera GeForce RTX 3080 Ti coraz bliżej. Dostrzeżono transport kart w USA

Co więcej, etykieta wysyłkowa potwierdza, że ​​nowy high-endowy model NVIDII wyposażony będzie w 12 GB pamięci. To mniej niż sugerowały wcześniejsze plotki na temat pojemności VRAM-u w GeForcie RTX 3080 Ti, które mówiły o 20 GB lub 16 GB GDDR6X. GeForce RTX 3080 Ti to nadchodząca karta graficzna dla entuzjastów, wyposażona w GPU GA102-225 z 10240 rdzeniami CUDA, a przynajmniej tak wynika z przecieków. Ten model będzie miał połowę pojemności pamięci RTX 3090. Oczekuje się, że RTX 3080 Ti zostanie wydany w maju, ale NVIDIA nie potwierdziła jeszcze dokładnej daty premiery, więc radzimy się nie przywiązywać do tego terminu, szczególnie w obecnej, rozchwianej sytuacji na rynku kart graficznych. 

Zaraz po tym, jak w sieci ukazały się zdjęcia palet z kartonami kart GeForce RTX 3080 Ti, dotarła do nas kolejna plotka odnośnie tego modelu, tym razem dotycząca jego ceny, która wynosić ma podobno 999 USD. Oczywiście istnieje niewielka szansa, że ​​faktycznie będzie można kupić tę kartę w sugerowanej cenie detalicznej. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli z rodziny Ampere, spodziewać należy się, że GeForce RTX 3080 Ti błyskawicznie się wyprzeda i scalperzy będą sprzedawać go po mocno zawyżonych cenach na portalach aukcyjnych. Być może jednak NVIDIA tym razem rzeczywiście wprowadzi lepsze zabezpieczenia przed górnikami, co może nieco pomóc graczom w zakupie.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera GeForce RTX 3080 Ti coraz bliżej. Dostrzeżono transport kart w USA

 0