Premiera No Time To Die, nowego filmu o 007 znów opóźniona. Tym razem winna zbyt stara... Nokia

Premiera No Time To Die, nowego filmu o 007 znów opóźniona. Tym razem winna zbyt stara... Nokia

Dwa lata temu Nokia mocno chwaliła się współpracą z twórcami nowego filmu o Jamesie Bondzie. Najsłynniejszy na świecie agent miał korzystać i jednocześnie promować najnowszy smartfon Nokia tamtych czasów, czyli 2019 rok. Film 007 No Time To Die pierwotnie miał zostać wydany w kinach w kwietniu 2019 roku, jednak pierwsze opóźnienie powstało gdy Danny Boyle - reżyser i scenarzysta zrezygnował z produkcji, a następnie długi przestój wywołał Covid-19 oraz zamknięcie kin. Film miał zostać wydany w kwietniu 2021 roku, jednak pojawiły się kolejne problemy i przesunięcia terminów. Za ostatnie opóźnienie częściowo odpowiadają umowy podpisane z różnymi markami. Film, który miał być wypuszczony w 2019 roku pokazywał technologie i produkty, które teraz nie są już niczym nowym. "Jeśli film wyszedłby teraz, wyglądałoby, jakby Daniel Craig i wszyscy pozostali członkowie obsady trzymali coś, co było dostępne od wieków. Tak naprawdę nie o to chodzi w tych transakcjach […] Wielkie firmy technologiczne chcą, aby gwiazdy miały wszystkie nowe, obiecujące produkty, aby pomóc je promować i sprzedawać fanom […] Oznacza to, że niektóre sceny będą musiał być bardzo starannie zredagowane i sprawdzone, aby zaktualizować te rzeczy" - powiedział w The Sun znawca branży filmowej.

007 No Time To Die był przekładany tyle razy, że produkty pokazane w filmie zdążyły się mocno zestarzeć. Twórcy muszą zaktualizować lokowane przedmioty.

W nowym filmie o Bondzie miał pojawić się smartfon Nokii 8.3 5G , ale umieszczenie tego przedmiotu wraz z innymi lokowanymi produktami jak buty Adidasa, szampan Bollingera i zegarki Omega byłoby źle odebrane - to przestarzałe produkty. Nokia 8.3 trafiła do sprzedaży w październiku 2020 roku i nie jest to już żadna nowość, którą mógłby pochwalić się w filmie James Bond. Oczywiste jest, że sponsorzy chcą prezentować na ekranach kinowych swoje nowości i mają kontrakty, które mogą powodować opóźnienie premiery, by w filmie pojawiały się wyłącznie nowości.

Nie wiadomo, co pokaże tym razem Nokia - w filmie miał być wykorzystany model 8.3, jednak w oficjalnym zwiastunie z 2019 roku widzieliśmy Nokię 7.2. No Time to Die to ostatni film o Bondzie, w którym w tytułową rolę wcieli się Daniel Craig. Zanim fani będą mogli dowiedzieć się, kto następny zasiądzie za kierownicą Astona Martina, obecny film musi w końcu trafić do kin, albo platform streamingowych. W międzyczasie wszystkie produkty umieszczone w całym filmie muszą zostać starannie wyretuszowane, ponownie sfotografowane i zastąpione zgodnie z ofertami marek na koniec 2021 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera No Time To Die, nowego filmu o 007 znów opóźniona. Tym razem winna zbyt stara... Nokia

 0