Premiera nowych kart graficznych AMD i NVIDII spodziewana we wrześniu

Premiera nowych kart graficznych AMD i NVIDII spodziewana we wrześniu

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja GTC 2020 w formie online i choć zgodnie z oczekiwaniami NVIDIA w trakcie tego wydarzenia zapowiedziała architekturę Ampere, to nie zdradziła nic na temat tego, kiedy możemy się jej spodziewać w segmencie konsumenckim/gamingowym. Właśnie docierają jednak do nas najnowsze doniesienia w tym temacie, gdyż DigiTimes twierdzi, że zarówno AMD, jak i NVIDIA, wypuszczą nową generację kart graficznych dla graczy we wrześniu. Tajwański portal tradycyjnie nie zdradza swoich źródeł, ale co ciekawe, nie jest to jedyny podmiot sugerujący premierę nowych GPU w trzecim kwartale. Firma analityczna TrendForce w swoim ostatnim komunikacie prasowym twierdzi, że premiera nowych kart graficznych, jak również konsol PS5 i Xbox Series X, zwiększy zapotrzebowanie na pamięci DRAM, a „NVIDIA oraz AMD planują wypuścić kolejną generację swoich grafik we wrześniu”.

DigiTimes twierdzi, że zarówno AMD, jak i NVIDIA, wypuszczą nową generację kart graficznych dla graczy we wrześniu.

Nie da się ukryć, że gracze wyczekują nowych kart (nie mylić z odgrzewanymi kotletami) od obu wiodących firm już od dłuższego czasu. Co prawda seria GeForce RTX doczekała się w ubiegłym roku aktualizacji w postaci linii Super, a AMD rozszerzyło swoją ofertę Navi o modele z niższych półek, ale wszyscy spragnieni są już produktów opartych o nowe architektury. Szczególnie Czerwoni mają tu coś do udowodnienia, ponieważ ich najmocniejsza karta w ofercie, czyli Radeon RX 5700 XT, nie jest w stanie dogonić modelu GeForce RTX 2070 Super. Wiele nadziei wiązanych jest więc z tzw. Big Navi, który pozwolić ma na rozgrywkę 4K w 60 kl./s i oferować będzie wsparcie dla ray-tracingu. GPU to zostało już praktycznie potwierdzone przez AMD i szefową firmy Lisę Su. Docierają do nas także bardzo obiecujące plotki na temat kart Amepre od NVIDII, które wskazują na naprawdę duży skok wydajności.  

Ampere oficjalnie. NVIDIA prezentuje największy chip produkowany w 7 nm

Warto jednak podkreślić, że DigiTimes nie mówi tu wprost o gamingowych GPU, więc może się okazać, że we wrześniu pojawią się jakieś profesjonalne karty oparte o nowe architektury. Niemniej jednak, AMD obiecało już, że w tym roku doczekały się debiutu Big Navi i choć obietnica ta padła jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, który mógł spowodować zmianę planów, to wydaje się, że rywalizacja pomiędzy Czerwonymi i Zielonymi sprawi, że obie firmy będą chciałby dostarczyć swoje nowości dla graczy jeszcze w tym roku. Ba, pierwszej zapowiedzi w tym temacie spodziewaliśmy się właśnie pod koniec maja, w ramach Computex 2020, ale jak wiadomo targi zostały odwołane i obecnie mówi się, że nowe karty AMD i NVIDII mogą zostać zapowiedziane w sierpniu.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera nowych kart graficznych AMD i NVIDII spodziewana we wrześniu

 0