Prezentacja karty NVIDIA RTX 2080 już w przyszłym tygodniu na Gamescom?

Prezentacja karty NVIDIA RTX 2080 już w przyszłym tygodniu na Gamescom?

NVIDIA zapowiada swoje nadchodzące nowe GPU od miesięcy. Co prawda póki co większość informacji nie była przekazywana wprost, jednak im bliżej faktycznej premiery, tym więcej wiemy o zbliżających się nowościach. Producent właśnie oficjalnie zaprezentował swoją nową architekturę GPU Turnig i wszystko wskazuje, że pierwsze karty graficzne zbudowane w oparciu o nowości będą zapowiedziane już w przyszłym tygodniu. NVIDIA w ubiegłym tygodniu zapowiadała spektakularną niespodziankę, którą zaprezentują podczas swojego wystąpienia na targach Gamescom w przyszłym tygodniu, a teraz "zieloni" opublikowali materiał filmowy, który zawiera jeszcze więcej wskazówek.

Premiera nowych kart NVIDII może nastąpić nieco wcześniej, niż wszyscy myśleli

Filmik kończy się przebłyskami ukazującymi kartę graficzną z nowym chłodzeniem i płytką backplate. Jasne jest, że NVIDIA w ten zakamuflowany sposób zapowiada całkowicie nowe GPU, jednak materiał zawiera również i inne wskazówki. Użytkownicy portalu Reddit jak zwykle nie zawiedli i szybko wychwycili, że nazwy użytkowników komunikatora Discord, które widać na ekranie układają się w nazwę RTX 2080. Pseudonimy jak  RoyTeX (RTX), Not_11, Mac-20 oraz Eight Tee jasno wskazują właśnie na RTX 2080, co zdaje się potwierdzać nową nazwę karty NVIDII. W wiadomości są nawet koordynaty GPS wskazujące na Kolonię, gdzie odbywają się targ Gamescom oraz ujawniono datę zapowiedzi "2080" - czyli już za kilka dni 20 sierpnia.

Plotka: wydajność i zmiana nazwy GTX na RTX w nowych kartach NVIDII

Oto wszystkie wskazówki zaprezentowane na materiale, które szybko zostały wychwycone przez internautów:

  • Jeden z użytkowników chatu nazywa się RoyTeX = RTX = oznaczenie serii kart
  • Not_11 = podpowiedź, że nowa seria nie będzie oznaczona numerem 11 , czyli nie jest to GeForce GTX 1180
  • Mac-20 = seria 20
  • Eight-Tee = 80 ... RTX 2080
  • AlanaT = Alan Turing
  • Ray = Ray tracing
  • GPS: “50.968495,7.014026” wskazuje na targi Gamescom
  • Liczby wskazujące na datę wydarzenia 2,0,8,0
  • W tle pojawia się muzyka z powtarzającym się "nadchodzę" - co jasno wskazuje na zbliżające się wydarzenie

Jest całkiem możliwe, że NVIDIA wprowadzi nową serię RTX jako uzupełnienie obecnych GPU z rodziny GTX, a głównym atrybutem nowych kart będzie wprowadzenie zaawansowanych technik śledzenia promieni w czasie rzeczywistym w grach, co pozwoli na znaczne polepszenie efektów świetlnych. Możliwe też, że "zieloni" zaprezentują równolegle nowe karty z serii RTX i GTX, ale póki co są to czyste spekulacje.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezentacja karty NVIDIA RTX 2080 już w przyszłym tygodniu na Gamescom?

 0