Prezydent Biden powołał Lisę Su z AMD do Rady Doradców ds. Nauki i Technologii

Prezydent Biden powołał Lisę Su z AMD do Rady Doradców ds. Nauki i Technologii

Szefowa AMD, Lisa Su, dołączyła do kilku innych znanych w branży nazwisk i zasiądzie w Radzie Doradców Prezydenta ds. Nauki i Technologii (PCAST). Joe Biden ogłosił w środę nominacje, a członkowie mają doradzać jego administracji "w kwestiach politycznych, w których zrozumienie nauki, technologii i innowacji ma kluczowe znaczenie".

Oprócz Su do PCAST ​​dołączają główny naukowiec Nvidii dr William Dally, dyrektor naukowy Microsoft dr Eric Horvitz oraz dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji Google Cloud Phil Venables. Przewodniczącymi rady będą dr Frances Arnold z Kalifornijskiego Instytutu Technologii, dr Maria Zuber z MIT oraz dr Eric Lander dyrektor Biura ds. Polityki Naukowej i Technologicznej w Białym Domu. Nie wiadomo, czy Jensen Huang był zapraszany do rady zamiast głównego naukowca Nvidii. Dyrektor generalny Nvidii został niedawno uznany przez Time za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w 2021 roku i był jedną z siedmiu osób, które dostały własną okładkę.

Lisa Su zasiądzie w Radzie Doradców Prezydenta ds. Nauki i Technologii obok naukowców z Nvidii, Microsoftu, Google i innych.

"Czerpiąc z najbardziej utalentowanych i utalentowanych osób w kraju, PCAST ​​prezydenta Bidena obejmuje 20 wybranych członków Narodowych Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny, pięciu stypendystów MacArthura, dwóch byłych sekretarzy gabinetu i dwóch laureatów Nagrody Nobla" – zauważa Biała Dom. Nominowani nie otrzymają wynagrodzenia za członkostwo w PCAST, zostaną im zwrócone tylko za podróż, posiłki i zakwaterowanie zgodnie z przepisami rządowymi. Su, która była najlepiej opłacanym prezesem w 2019 roku z łącznym wynagrodzeniem w wysokości 58,5 miliona dolarów, powiedziała, że ​​ma zaszczyt zostać członkiem rady.

PCAST ​​będzie szukać odpowiedzi na pięć głównych pytań naukowych:

  • Czego możemy się nauczyć z pandemii o tym, co jest możliwe – lub co powinno być możliwe – w celu zaspokojenia najszerszego zakresu potrzeb związanych z naszym zdrowiem publicznym?
  • W jaki sposób przełomy w nauce i technologii mogą stworzyć potężne nowe rozwiązania przeciwdziałające zmianom klimatu – napędzając zmiany wprowadzane przez rynek, przyspieszając wzrost gospodarczy, poprawiając zdrowie i rozwijając miejsca pracy, zwłaszcza w społecznościach, które zostały w tyle?
  • W jaki sposób Stany Zjednoczone mogą zapewnić, że są światowym liderem w technologiach i przemysłach przyszłości, które będą miały kluczowe znaczenie dla naszego dobrobytu gospodarczego i bezpieczeństwa narodowego, zwłaszcza w konkurencji z Chinami?
  • Jak możemy zagwarantować, że owoce nauki i technologii będą w pełni dzielone w całej Ameryce i wśród wszystkich Amerykanów?
  • Jak możemy zapewnić długoterminową kondycję nauki i technologii w naszym kraju?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezydent Biden powołał Lisę Su z AMD do Rady Doradców ds. Nauki i Technologii

 0