Prince of Persia: The Sands of Time Remake zapowiedziany. Kultowa gra powraca w nowoczesnej oprawie

Prince of Persia: The Sands of Time Remake zapowiedziany. Kultowa gra powraca w nowoczesnej oprawie

Ubisoft w końcu zdecydował się przywrócić do życia jedną z najbardziej kultowych marek w swoim portfolio. Mowa tu oczywiście o Prince of Persia, a konkretnie o remake’u The Sands of Time z 2003 roku, stanowiącego swoisty reboot serii, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem (w odróżnieniu od poprzedniej trójwymiarowej odsłony z 1999 roku). Oczywiście nie wszyscy będą zadowoleni z faktu, że francuska firma zamiast przygotować zupełnie nową część przygód perskiego księcia, zdecydowała się na odświeżenie tego klasyka, ale obecnie na rynku cierpimy na deficyt tego typu gier akcji nastawionych bardzo mocno na elementy platformowe, a Sands of Time było świetną grą, więc chętnie sprawdzimy jak tytuł ten wypadanie w unowocześnionym wydaniu. Na wczorajszej konferencji Ubisoft Forward potwierdzono, że Prince of Persia: The Sands of Time Remake trafi na PC, Xbox One i PS4 21 stycznia 2021 roku.

Na Ubisoft Forward potwierdzono, że Prince of Persia: The Sands of Time Remake trafi na PC, Xbox One i PS4 21 stycznia 2021 roku.

O ile Activision w ostatnim czasie zdaje się specjalizować w tego typu remake’ach, tak Ubisoft przyznał, że The Sands of Time to jego pierwszy tego typu pełnoprawny remake. Ekipy Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai z związku z tym zdecydowały się odbudować oryginalną grę od podstaw, wykorzystując nowoczesny silnik AnvilNext Engine, ale wykorzystano także zupełnie nowe animacje motion capture, nowe assety i wprowadzono pewne poprawki do rozgrywki, by gra była przystępniejsza dla współczesnych odbiorców. Sands of Time Remake wciąż jednak mocno przypominać będzie pierwowzór, a to za sprawą tej samej historii i dobrze znanej rozgrywki. Nie należy tu oczekiwać zmian na miarę Final Fantasy 7 Remake, twórcy chwalą się jednak poprawioną pracą kamery i systemem walki z możliwością celowania. 

Co warto także podkreślić, Prince of Persia: The Sands of Time Remake jest pierwszym dużym tytułem od Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai. Dotychczas oba studia jedynie asystowały przy takich tytułach jak Just Dance czy Steep, ale tym razem to one przejęły ster. Zapowiedź odświeżonej wersji Sands of Time następuje w trudnym czasie dla Ubisoftu, po serii skandali związanych z kryciem wysoko postawionych w firmie osób, które oskarżane są o wykorzystywanie pracowników, nieodpowiednie prowadzenie się czy nawet rasizm. Firma w końcu postanowiła coś z tym zrobić, a CEO Yves Guillemot zapowiedział przed startem wczorajszej konferencji nową strategię różnorodności i przynależności. Prince of Persia: The Sands of Time Remake, podobnie jak remake’i od Activision, będzie tańsze w stosunku do nowych produkcji AAA, gdyż wycenione zostało na 40 USD (u nas zapewne będzie to 169 zł lub 189 zł). Gra będzie też dostępna na Xbox Series X/S i PlayStation 5 w ramach wstecznej kompatybilności. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prince of Persia: The Sands of Time Remake zapowiedziany. Kultowa gra powraca w nowoczesnej oprawie

 0