Pro Evolution Soccer 2022 będzie darmową grą? Konami rozważa model free to play

Pro Evolution Soccer 2022 będzie darmową grą? Konami rozważa model free to play

Japończycy na dobre wracają do tworzenia gier. Jednym z tytułów, nad którą obecnie prowadzą prace, jest kolejna edycja piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer. W ubiegłym roku studio wzięło sobie "wolne" i zamiast pełnoprawnej kontynuacji zaserwowało jedynie aktualizację składów (oficjalnie głównym powodem była pandemia koronawirusa). W międzyczasie pracowało nad nową odsłoną PES-a, która prawdopodobnie zaoferuje fundamentalne zmiany zarówno w mechanice rozgrywki, jak i w szacie wizualnej. Niewykluczone, że japoński koncern zmieni też model biznesowy. "Słyszałem, że nowości mają dotyczyć PES-a. Chcą [Konami - przyp. red.] postawić na free to play i w tym roku naprawdę namieszać" - powiedział Andy Robinson z serwisu VGC w najnowszym odcinku programu Off The Record na YouTube'ie.

Według Andy'ego Robinsona z serwisu VGC, Konami zastanawia się nad wprowadzeniem modelu free to play w najnowszej odsłonie Pro Evolution Soccer.

Oznaczałoby to, że nowego PES-a pobierzemy i zainstalujemy za darmo, a później zagramy w niego także bez obowiązkowych opłat. W optymistycznym scenariuszu odpłatne byłyby tylko opcjonalne dodatki, takie jak alternatywne stroje czy specjalne boiska. Jednak bardziej prawdopodobne, że Konami będzie chciało zarabiać na PES-ie podobnie, jak Electronic Arts na trybie FIFA Ultimate Team (moduł generuje rzekomo 28 proc. zysku całej firmy). Wówczas zostalibyśmy zmuszeni do kupowania paczek z piłkarzami czy różnego rodzaju ulepszeniami, ale moglibyśmy nimi (piłkarzami) także handlować. Jednak to tylko domysły - na pierwsze oficjalne szczegóły musimy zaczekać.

A skoro o domysłach mowa, warto dodać, że Konami może na stałe zmienić nazewnictwo Pro Evolution Soccer. Niewykluczone, że gra zmieni tytuł na eFootball PES. Pod taką nazwą ukazała się już ostatnia odsłona serii (ta, która - głównie w wyniku pandemii - była jedynie aktualizacją składów). W maju pojawiły się doniesienia, że Japończycy mogą pozostać przy niej w kolejnych latach. Pozostaje czekać na informacje od Konami - tak w sprawie Pro Evolution Soccer, jak i w kwestii pierwszej gry, którą stworzy wspólnie z krakowskim studiem Bloober Team.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pro Evolution Soccer 2022 będzie darmową grą? Konami rozważa model free to play

 0