Problemy z dostępnością Radeon RX Vega 64. AMD zajmuje stanowisko

Problemy z dostępnością Radeon RX Vega 64. AMD zajmuje stanowisko

W sklepach nie można doszukać się już kart Radeon RX Vega 64, zarówno wydanych samodzielnie, jak i w zestawach Radeon Pack. Firma AMD właśnie wystosowała oficjalny komunikat dotyczący dostępności produktu.

Wygląda na to, że cały asortyment najnowszej karty uległ szybkiemu wyprzedaniu, a popyt na sprzęt nieustannie "przekracza oczekiwania" Czerwonych. Amerykański koncern właśnie poinformował w notce prasowej o podjęciu stosownych kroków wraz z dostawcami sprzętu, aby sprostać zapotrzebowaniu. Należy oczekiwać, że w ciągu najbliższych kilku tygodni staną się one ponownie dostępne. Dotyczy to zarówno samych kart RX Vega 64, jak i specjalnych pakietów Radeon Packs, zawierających gry Prey oraz Wolfenstein II: The New Colossus, a także dających zniżkę na monitor z technologią FreeSync, a także wybrane zestawy Ryzen 7 wraz z płytą główną.

Nie wiadomo, czy początkowa ilość asortymentu Radeon RX Vega 64 był specjalnie zaniżona, czy może faktycznie popyt był rekordowy. Niejasna jest też dalsza sytuacja cenowa kart...

Tzw. Radeon Packi jednak nie mają formy kuponu, który możemy użyć w dowolnym momencie, lecz musimy wykorzystać je w momencie dokonywania zakupów online - inaczej promocja przepadnie. Zresztą, słowo "promocja" jest w odniesieniu do tych zestawów dosyć kłopotliwe, gdyż Radeon Red Pack z RX Vega 56 oraz Radeon Black Pack z podstawową wersją RX Vega 64 są o 100 USD droższe niż samodzielne wydania tychże kart. Tak więc tak naprawdę oferowane do nich gry nie są dołączane gratis, a jeśli mieszkamy poza USA, Kanadą, Australią, bądź Singapurem, będą dla nas bezużyteczne. Nie wiadomo jak problemy z dostępnością przełożą się ostatecznie na ceny, a spekulowano już, że mogą ulec one podwyżce. Mimo wszystko nie byłoby to zależne od AMD, tylko od woli sprzedawców.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Problemy z dostępnością Radeon RX Vega 64. AMD zajmuje stanowisko

 0