Problemy z produkcją Vision Pro. Apple zmuszone do poważnych cięć

Problemy z produkcją Vision Pro. Apple zmuszone do poważnych cięć

Według informacji przekazanych przez wiele osób z bezpośrednią wiedzą na temat procesu produkcyjnego, firma Apple została zmuszona do znacznego zmniejszenia prognoz produkcji swojego zestawu gogli rzeczywistości rozszerzonej Vision Pro.

Gogle Vision Pro są zbyt skomplikowane?

Według Financial Times, chiński producent kontraktowy Luxshare, który jest jedynym zakładem montażowym urządzeń Apple, planuje wyprodukować mniej niż 400 000 sztuk słuchawek Vision Pro w 2024 roku. Te informacje pochodzą od dwóch osób mających bliskie relacje zarówno z Apple, jak i Luxshare. Gazeta podaje jednocześnie, że producent iPhone'ów poprosił dwóch chińskich dostawców o zapewnienie wystarczającej ilości komponentów do produkcji 130 000 do 150 000 sztuk zestawu Vision Pro w pierwszym roku. FT powołuje się na źródła związane z dwoma chińskimi dostawcami niektórych komponentów dla Vision Pro.

Apple podobno musi mocno zweryfikować swoje oczekiwania. Zamiast zapowiadanego miliona, na rynek trafić może jedynie 150 000 zestawów gogli Vision Pro.

apple vision pro

Miał być milion... będzie dużo mniej.

Według raportu obie te prognozy oznaczają znaczne ograniczenie produkcji w porównaniu z wcześniejszym wewnętrznym celem sprzedażowym, który zakładał sprzedaż 1 miliona sztuk zestawu w ciągu pierwszych 12 miesięcy. Złożoność projektu gogli i trudności w produkcji są przyczyną zmniejszenia celów, jak podaje gazeta, a plany wprowadzenia bardziej przystępnej wersji urządzenia zostały opóźnione.

Cena zestawu Vision Pro rozpoczyna się od 3499 USD, co jest ponad trzykrotnie wyższą kwotą niż koszt najdroższego zestawu w linii urządzeń Meta do rzeczywistości mieszanej i wirtualnej. W ubiegłym tygodniu kapitalizacja rynkowa Apple przekroczyła 3 biliony dolarów po raz pierwszy od stycznia ubiegłego roku, ponieważ inwestorzy wierzą w zdolność producenta iPhone'a do zwiększania przychodów, nawet podczas eksplorowania nowych rynków, takich jak rzeczywistość wirtualna.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Problemy z produkcją Vision Pro. Apple zmuszone do poważnych cięć

 0