Próbowała przemycić 202 procesory Intela w sztucznym brzuchu. To jednak nie wszystko, co znaleziono

Próbowała przemycić 202 procesory Intela w sztucznym brzuchu. To jednak nie wszystko, co znaleziono

Chińska służba celna udaremniła dość nietypową próbę przemytu. Zatrzymano kobietę, która udawała, że jest w ciąży. Jak się okazało, w sztucznym brzuchu schowane były aż 202 procesory Intela (najpewniej 12. generacji) oraz 9 iPhone'ów.

W internecie bardzo często można natknąć się na ciekawe znaleziska i historie. Ludzie mają niekiedy bardzo dziwne pomysły, choć w tym przypadku pracownicy chińskiej służby celnej musieli przecierać oczy ze zdumienia. Jak podaje zagraniczny portal Mydrivers, w porcie Gongbei w Zhuhai zatrzymano kobietę, która chciała wrócić do Chin kontynentalnych. Twierdziła, że jest w 5 lub 6 miesiącu ciąży, jednak poruszała się bez większego wysiłku, co przykuło uwagę pracowników. Podczas kontroli służba celna odkryła, że "brzuch" to w rzeczywistości silikonowa proteza przyklejona na taśmę. Jak się później okazało, wewnątrz znajdowały się aż 202 procesory Intela, które wyglądają na jednostki 12. generacji oraz 9 iPhone'ów. Nawet jeśli kobieta nie zostałaby zatrzymana na tym etapie kontroli, mało prawdopodobne, że przemyt by się powiódł, zwłaszcza, że wykorzystywane są jeszcze wykrywacze metalu.

Podczas kontroli służba celna odkryła, że "brzuch" to w rzeczywistości silikonowa proteza przyklejona na taśmę. Jak się później okazało, wewnątrz znajdowały się aż 202 procesory Intela oraz 9 iPhone'ów.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy ludzie próbują nielegalnie przewieźć podzespoły komputerowe do Chin. Próby przemytu sprzętu mogą być znacznie częstsze, kiedy zarówno NVIDIA, jak i AMD zakończą wysyłki swoich procesorów graficznych do tego kraju w związku z nałożonymi przez Stany Zjednoczone ograniczeniami. Mało prawdopodobne jednak, że ktoś wpadnie na podobny pomysł z silikonowym brzuchem.

Nie zapominajmy także, że Chińczycy mają już swoje chipy przygotowane z myślą właśnie o lokalnym rynku. W ostatnim czasie dużo mówiło się o kartach graficznych Moore Threads, które miały stanowić alternatywę dla konstrukcji NVIDII i AMD. Opublikowane testy pokazały jednak, że chiński producent musi jeszcze włożyć sporo wysiłku w dopracowanie sterowników.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Próbowała przemycić 202 procesory Intela w sztucznym brzuchu. To jednak nie wszystko, co znaleziono

 0