Procesor Intel Arrow Lake-H dostrzeżony na długo przed premierą

Procesor Intel Arrow Lake-H dostrzeżony na długo przed premierą

Właśnie poznaliśmy częściową specyfikację jednego z procesorów należących do serii Arrow Lake-H. Układ dysponuje łącznie 16 rdzeniami bazującymi na architekturze Lion Cove, Skymont i Crestmont.

Procesor Arrow Lake-H dostrzeżony

Harukaze5719 po raz kolejny dostarczył informacji na temat niewprowadzonego sprzętu. Tym razem udało mu się dostrzec wzmiankę o reprezentancie rodziny procesorów Arrow Lake-H. Układ ten został przygotowany do działań badawczo-rozwojowych. Najpewniej właśnie przez to nie ma jeszcze konkretnej nazwy. Możemy uznać, iż jest to próbko testowa. Niemniej jednak, w odkrytym dokumencie przewozowym znalazły się informacje na temat części specyfikacji tego procesora. Jednostka ta została wyposażona w 6 rdzeni wydajnościowych wykonanych w architekturze Lion Cove. Towarzyszy im zestaw 8 rdzeni energooszczędnych, w przypadku których postawiono na architekturę Skymont. Całość dopełniają jeszcze 2 rdzenie LP o niższym poborze mocy bazujące na architekturze Crestmont.

Mówi się, że do produkcji kafelków obliczeniowych procesorów Arrow Lake-H wykorzystywany będzie proces Intel 20A. Za produkcję układu graficznego odpowiadać ma natomiast TSMC, które w tym przypadku użyje swojej litografii 3 nm.

Źródło: @harukaze5719

Źródło: @harukaze5719

 

Pojawiła się także informacja o znajdującej się na pokładzie grafice GT2. Warto w tym miejscu dopowiedzieć, że z ostatnich przecieków wynika, iż procesory Arrow Lake otrzymają ulepszone GPU w postaci Arc Xe-LPG Plus. Dzięki obecności XMX, grafika ta powinna zapewnić lepszą akcelerację AI i poprawić wydajność przy włącznonym upsaclingu XeSS. Mówi się, że do produkcji kafelków obliczeniowych procesorów Arrow Lake-H wykorzystywany będzie proces Intel 20A. Za produkcję układu graficznego odpowiadać ma natomiast TSMC, które w tym przypadku użyje swojej litografii 3 nm.

Na Arrow Lake-H będziemy musieli jeszcze poczekać

Jeżeli chodzi o premierę serii Arrow Lake, to poczekamy na nią jeszcze około roku. Układy te najpewniej pojawią się na rynku w ramach linii Core Ultra 200, a sama rodzina Arrow Lake-H będzie prawdopodobnie nową generacją procesorów dla graczy.

Zanim jednak przyjdzie nam zobaczyć pierwsze komputery wyposażone w CPU Arrow Lake, na rynku pojawią się urządzenia z procesorami Meteor Lake. Seria ta ma zadebiutować już 14 grudnia jako pierwsza generacja z oznaczeniem Core Ultra. Do tej pory zdążyło już pojawić się sporo przecieków na jej temat. Wiemy chociażby, że Intel szykuje między innymi energooszczędne modele Core Ultra, a flagowy reprezentant serii został przetestowany i dodany do bazy jednego z benchmarków.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesor Intel Arrow Lake-H dostrzeżony na długo przed premierą

 0