Procesor Intel Core i9-13900K już w sprzedaży na czarnym rynku

Procesor Intel Core i9-13900K już w sprzedaży na czarnym rynku

Przecieki bazujące na próbkach inżynieryjnych nadchodzących procesorów to praktycznie chleb powszedni w naszej branży, ale raczej nieczęsto widujemy, aby takie przedprodukcyjne egzemplarze trafiały na sprzedaż. 

Premiera CPU Raptor Lake, czyli 13. generacji Intel Core jest spodziewana dopiero we wrześniu lub październiku tego roku, ale jeśli ktoś nie może się doczekać i zadowoli się nawet próbką inżynieryjną, to, jak donosi VideoCardz, już może kupić na czarnym rynku nadchodzący flagowy model Core i9-13900K. Trudno powiedzieć, jak ten procesor wpadł w ręce osób postronnych, ale zapewne w miarę jak CPU przechodzi przez swój cykl produkcyjny i otrzymuje kolejne iteracje w wersji ES, poprzednie stają się przestarzałe dla zaangażowanych stron. 

Nadchodzący flagowy model Intela, czyli Core i9-13900K wpadł w ręce osób postronnych, którzy sprzedają go na czarnym rynku. 

Procesor Intel Core i9-13900K już w sprzedaży na czarnym rynku

Technicznie rzecz biorąc, próbki te powinny wrócić do Intela, jednak ten rzadko zadaje sobie trud ich odzyskania, przez co trafiają one na portale aukcyjne, gdzie nierzadko sprzedawane są w atrakcyjnych cenach. Jednak zakup takiego CPU w praktyce jest zupełnie nieopłacalny, ponieważ próbka pod względem wydajności może być daleka od tego, co oferować będzie finalny produkt. 

Potwierdzono, że rzekomy procesor Core i9-13900K działa na płycie głównej ASUS Z690 ROG APEX. Opis twierdzi, że uruchamia się, a nawet obsługuje podkręcanie. Jest to pełny układ Raptor Lake z 8 rdzeniami Raptor Cove i 16 Gracemont - żadne inne szczegóły nie są dostępne.

Ponieważ sprzedawca ukrył wszystkie ważne informacje, takie jak kod SPEC procesora i kody QR, nie możemy potwierdzić, czy ta próbka to naprawdę Raptor Lake i prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, ponieważ procesor został już sprzedany. Ten był wystawiony za 2850 RMB (1891 zł), co jest naprawdę dobrą ceną za wczesną próbkę.

Dotychczas nie widzieliśmy jeszcze żadnego procesora z serii K 13. generacji, ale wariant bez K w nazwie został niedawno przetestowany przez Expreview. Oba egzemplarze mają identyczne prostokątne logo Intela, co potwierdza, że ​​zostały wyprodukowane w tym roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesor Intel Core i9-13900K już w sprzedaży na czarnym rynku

 0