Procesory AMD Ryzen dominują na liście bestsellerów Amazona pomimo słabej dostępności i wysokich cen

Procesory AMD Ryzen dominują na liście bestsellerów Amazona pomimo słabej dostępności i wysokich cen

Intel ostatnio oferuje znaczne zniżki na zakup swoich procesorów, jednak nie powoduje to wcale zwiększonej sprzedaży w porównaniu do konkurenta i to procesory AMD dominują na liście najlepiej sprzedających się CPU w sklepie Amazona. Zaskakująco, sytuacja taka utrzymuje się pomimo często zawyżonych cen procesorów AMD, które sprzedawane są powyżej sugerowanej ceny detalicznej, co częściowo wynika z ograniczonej dostępności. AMD od kilku lat skutecznie zmniejsza dystans do Intela i wśród użytkowników platformy Steam procesory Ryzen posiada już 30% graczy, podczas gdy według wcześniejszych raportów Passmark, AMD w ich bazie już przegoniło Intela.

AMD ma problemy z podażą i wzrostem cen swoich procesorów, mimo to ich układy wciąż dominują na liście bestsellerów Amazona. Intel nie zdziałał wiele nawet obniżkami.

AMD jest niezaprzeczalnie w gorszej pozycji, bo nie produkuje swoich procesorów, ale jest zależne od TSMC. Intel posiada własne fabryki, co pozwala uniknąć problemów z niedoborami i dostawami. Co więcej, wraz z dobrą dostępnością pojawiły się obniżki - zdawać by się mogło, że klienci rzucą się na procesory "niebieskich", gdy konkurencja ma problem z dostawami, a ceny idą w górę. Zaskakująco to AMD dominuje i zajmuje 7 z 8 najlepszych miejsc w kategorii procesorów.

Najchętniej kupowanym procesorem jest wprowadzony w lipcu 2019 roku układ Ryzen 7 3700X. Amerykański Amazon podaje na kolejnej pozycji Ryzena 9 5900X i tutaj możemy zobaczyć ciekawy obraz wzrostu cen w związku z niedoborami - procesor ten dostępny jest od 800 USD, gdy cena sugerowana wynosi 549 USD. Pomimo tak dużej przebitki, klienci wciąż je kupują. Intel najwyżej znajduje się na 6. miejscu z procesorem Intel Core i7-10700K. W pierwszej dziesiątce, na dwóch ostatnich pozycjach znajdują się również na dziewiątym miejscu (Core i5-10600K) i dziesiątym (Core i5-9600K).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory AMD Ryzen dominują na liście bestsellerów Amazona pomimo słabej dostępności i wysokich cen

 0