Procesory AMD Threadripper 5000 jednak trafią na rynek? Przeciek zdradza datę premiery

Procesory AMD Threadripper 5000 jednak trafią na rynek? Przeciek zdradza datę premiery

Właśnie otrzymaliśmy informację o długo wyczekiwanych procesorach AMD z serii Threadripper 5000, znanych pod nazwą kodową „Chagal”. Przeciek ujawnia nazwy CPU, jak również datę ich premiery.

Doniesienia te pochodzą od Disclosuzen, źródła, które w przeszłości dostarczało sprawdzonych informacji na temat sprzętu AMD. Wynika z nich, że Czerwoni mają wypuścić serię Threadripper 5000 PRO 8 marca 2022 roku, więc prezent na dzień kobiet z głowy :)

Czerwoni mają wypuścić serię Threadripper 5000 PRO dopiero 8 marca 2022 roku...

Procesory AMD Threadripper 5000 jednak trafią na rynek? Przeciek zdradza datę premiery

Źródło potwierdza nadejście długo wyczekiwanej serii Threadripper 5000, ujawniając przy okazji nazwy poszczególnych procesorów, ale ich szczegółowe specyfikacje nie są jeszcze dostępne. Nazwy te pojawiły się już w przeciekach benchmarków, więc nie są żadnym zaskoczeniem, gdyż nie spodziewano się zmian w schemacie nazewnictwa. W tej chwili nie jest jasne, czy seria PRO to jedyne nadchodzące warianty nowej generacji Threadrippperów, gdyż na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, że AMD planuje w tym momencie inne warianty tych CPU. 

Partnerzy AMD zdają się zgadzać w pewnej kwestii, a mianowicie, że Threadrippery bazujące na Zen 3 po prostu zadebiutują za późno. Oczekiwano, że te procesory zadebiutują wraz z serią 5000 ponad rok temu i jedynym logicznym powodem opóźnienia byłoby przejście na 6 nm chiplety Zen 3+. Z tego też powodu nadchodzące układy Vermeer-X najpewniej trafią na rynek w ramach serii Ryzen 6000, podobnie jak Rembrandt. Fakt, że nowe ​​Threadrippery należą do serii 5000 PRO sugerować może, że są oparte na 7nm architekturze Zen 3. Jest jednak zbyt wcześnie, by to przesądzać. 

AMD powinno ujawnić datę premiery swoich procesorów Threadripper na targach CES 2022.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory AMD Threadripper 5000 jednak trafią na rynek? Przeciek zdradza datę premiery

 0