Procesory graficzne Intela w litografii 3 nm najwcześniej w 2024 roku?

Procesory graficzne Intela w litografii 3 nm najwcześniej w 2024 roku?

Najnowsze doniesienia wskazują, że 14. generacja procesorów Core od Intela nie przyniesie tGPU wykonanego w litografii 3 nm TSMC. Wprowadzenie tego procesu technologicznego ma nastąpić dopiero wraz z premierą 15. generacji o nazwie kodowej Arrow Lake, czyli najwcześniej w 2024 roku.

W sieci pojawiły się kolejne pogłoski na temat 14. generacji procesorów Core od Intela, znanej pod nazwą kodową Meteor Lake. Według jednego ze znanych informatorów, niebiescy mają problem z tGPU w litografii 3 nm TSMC. Na tę technologię mamy poczekać najwcześniej do 2024 roku, kiedy to na rynku zadebiutują układy Arrow Lake (15. generacja Core). W sieci zaczęły nawet pojawiać się informacje na temat rzekomych problemów Intela przy produkcji Meteor Lake, które miały być spowodowane głównie przez tGPU.

W sieci pojawiły się pogłoski na temat kolejnych generacji procesorów Intela. Układ tGPU, wykonany w litografii 3 nm możemy zobaczyć dopiero wraz z premierą 15. generacji Core, czyli najwcześniej w 2024 roku.

Przedsiębiorstwo z Santa Clara oczywiście zaprzeczyło wszelkim plotkom na ten temat, twierdząc, że produkcja układów z wykorzystaniem procesu Intel 4 idzie dobrze. Nadchodząca, czternasta generacja procesorów Core będzie swego rodzaju mieszanką, bowiem wykorzysta wspomniany proces Intel 4 w przypadku kafelków obliczeniowych oraz 3 nm TSMC do dla tGPU. Mówi się, że tiled-GPU zaoferuje do 192 jednostek wykonawczych, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do obecnie stosowanych iGPU.

Jeśli wierzyć kolejnym doniesieniom, specyfikacja modeli z rodziny Meteor Lake Mobile zostanie mocno zredukowana. Zamiast 3-nanometrowego tGPU z 192 jednostkami wykonawczymi mamy zobaczyć układ wykonany w 5-nanometrowej litografii ze 128 jednostkami wykonawczymi. Jeśli wszystkie pogłoski okażą się prawdziwe, bardzo możliwe, że wcześniej niż tGPU w procesie 3 nm zadebiutuje 2. generacja kart graficznych Intela. Miejmy nadzieję, że niebiescy rzeczywiście nie ma problemów z wprowadzeniem nowych rozwiązań. W najgorszym przypadku poczekamy nieco dłużej, jednak lepiej późno niż wcale.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory graficzne Intela w litografii 3 nm najwcześniej w 2024 roku?

 0