Procesory Intel Coffee Lake stabilnie pracują na płytach z serii 100 i 200

Procesory Intel Coffee Lake stabilnie pracują na płytach z serii 100 i 200

Grupa modderów potwierdziła, że blokada współpracy procesorów Coffe Lake ze starszymi płytami głównymi, to sztuczne ograniczenie narzucone przez Intela, nie poparte realnymi przesłankami.

Kiedy Intel wprowadził 8. generację procesorów Core zwanych Coffee Lake, wielu potencjalnych klientów było mocno zniesmaczonych faktem, że Intel zmusza ich do kolejnej wymiany płyty głównej. Intel bronił się podając, że nowa platforma jest bardziej wymagająca i wprowadzenie płyt głównych z serii 300 było niezbędne, by zaoferować wymaganą, polepszoną regulację napięć, zdolną do zasilania 6. rdzeniowego procesora i bardzo szybkich pamięci. Jak donosiło wielu specjalistów, tłumaczenia Intela nie koniecznie pokrywały się z rzeczywistością. Podczas tego weekendu grupa modderów podzieliła się informacją, że z powodzeniem uruchomili procesory z rodziny  Coffee Lake na płytach głównych z serii 100 i 200.

Użytkownicy pokazują, że blokada wprowadzona przez Intela może zostać ominięta, a Coffe Lake mogą pracować na starszych płytach głównych

Pierwszy procesor, który przetestowano i który pracował całkowicie stabilnie to Core i3 8100 i3-8350K. Moderzy uważają, że nie ma żadnych realnych przeszkód, żeby na starszych płytach nie działały inne 4. rdzeniowe procesory z rodziny Coffee Lake. Jakiś czas temu Chińczycy udowodnili, że procesory Coffee Lake mogą pracować z chipsetem Z170, teraz jednak modderzy pokazali, że to samo możliwe jest również z m.in. H170 i B170. Oprócz zapewnień o sukcesie opublikowano również pełną instrukcję uwzględniającą zmianę BIOS'u i mikrokodu [LINK], którą można przeprowadzić na własnym sprzęcie, w celu uniknięcia wydatków na wymianę płyty głównej. Całość nie jest skomplikowana do przeprowadzenia, jednak robicie wszystko na własną odpowiedzialność.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Intel Coffee Lake stabilnie pracują na płytach z serii 100 i 200

 0