Procesory Intel Core i3 w ramach Comet Lake-Refresh już w pierwszych sklepach

Procesory Intel Core i3 w ramach Comet Lake-Refresh już w pierwszych sklepach

W przyszłym miesiącu Intel wypuścić ma na rynek kolejną, 11. już generację swoich stacjonarnych procesorów, znaną pod nazwą kodową Rocket Lake-S. Jak wynika zaś z najnowszych przecieków, producent przy okazji odświeży również serię Core i3 o nowe modele, ale co ciekawe te nie będą bazować na nowej architekturze, tak jak CPU z wyższych serii. Zamiast tego Niebiescy postawić mają tu na układy oparte o odświeżoną technologię Comet Lake-S, ale z nieco wyższymi częstotliwościami taktowania zegarów. Wbrew temu, co zdawały się jednak sugerować poprzednie doniesienia na ten temat, procesory te nie mają być sprzedawane jako modele z 11. generacji, ale wciąż przypisane mają być do 10. generacji.

Jak wynika zaś z najnowszych przecieków, Intel odświeży serię Core i3 w ramach architektury Comet Lake-Refresh.

Nadchodzą procesory Intel Core i3 w ramach Comet Lake-Refresh

Przy okazji premiery nowych CPU gigant z Santa Clara wprowadzi także nowe opakowania swoich CPU. Nadchodzące układy Core i3 pojawiły się już w jednym z malezyjskich sklepów i w związku z tym mamy okazję rzucić okiem na nowe pudełka. Ich projekt jest naprawdę bardzo prosty i w gruncie rzeczy sprowadza się do przeniesienia do trójwymiaru odświeżonego logo Core i3. Zdjęcia z Malezji prezentują modele z serii F, które nie posiadają zintegrowanego układu graficznego. Poza tym, nowe CPU Core i3-10105 powinno otrzymać nieco wyższe taktowania i spodziewać można się wzrostów bazowych prędkości rzędu 100 MHz względem poprzednika, czyli i Core i3-10100. Taktowania w trybie Turbo nie zostały jeszcze potwierdzone. Warto też dodać, że z racji tego, iż nowe CPU z linii Core i3 bazować będą na architekturze Comet Lake, to nie otrzymają zintegrowanych układów graficznych Intel Iris Xe, które trafią do 11. generacji CPU. 

Przypominamy, że Intel obiecał premierę procesorów Rocket Lake-S jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, a producenci płyt głównych potwierdzali, że możemy spodziewać się debiutu tych układów pod koniec marca, czyli za kilka tygodni. Nie mamy jednak pewności, czy mowa tu o dostępności na sklepowych półkach, czy jedynie papierowej premierze. Niebiescy w trakcie konferencji na CES 2021 zapewniali, że 11. generacja procesorów Core dla desktopów przyniesie 19% wzrost wydajności IPC względem poprzednika i wyższe częstotliwości taktowania. Flagowym modelem będzie tu Intel Core i9-11900K, który wyposażony będzie jednak w 8 rdzeni, a nie 10 jak jego poprzednik. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Intel Core i3 w ramach Comet Lake-Refresh już w pierwszych sklepach

 0