Procesory Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3700X już do wygrania w konkursie

Procesory Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3700X już do wygrania w konkursie

Wszyscy przymierzający się do zakupu nowego procesora zapewne zastanawiają się, czy warto czekać na nowe modele AMD bazujące na architekturze Zen 2, czy też może lepiej zainwestować w dostępne już na rynku modele Zen / Zen+ od Czerwonych lub Coffee Lake od Intela. W ostatnim czasie pojawiły się bardzo obiecujące plotki odnośnie trzeciej generacji Ryzenów i choć na pierwszy rzut oka wydawały się być grubymi nićmi szyte, to jednak ich źródło wcześniej dostarczało nam sprawdzone dane, co daje nadzieję, że przynajmniej część informacji w nich zawartych znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Co ciekawe, wygląda też na to, że powoli rusza maszyna promocyjna procesorów Ryzen 3000 i w sieci pojawił się już plakat zwiastujący nowe CPU AMD, a konkretniej promocję, w której można nawet wygrać układy z tej rodziny.

W sieci pojawił się plakat zwiastujący nowe CPU z serii Ryzen 3000, a konkretniej promocję, w której można nawet wygrać układy z tej rodziny.

Procesory Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3700X już do wygrania w konkursie

Materiał promocyjny opublikowany został najprawdopodobniej przez zakontraktowaną przez AMD agencję sprzedaży z Korei Południowej, która wystartowała z kampanią, zapraszającą użytkowników, by ci odgadli wynik  Cinebench nadchodzących dwóch procesorów Czerwonych: Ryzen 7 3700X i Ryzen 5 3600X (nazwy te padają wprost na grafice). Co ciekawe, konkurs kończy się 14 grudnia i można wygrać w nim wspomniane CPU, aczkolwiek zwycięzcy otrzymać mają je dopiero po premierze kolejnej generacji Ryzenów. Sugeruje to, że ta można być dość nieodległa, a co więcej, zgadywanka ich wydajności w Cinebench wskazywać może, że AMD będzie miało czym się tu pochwalić, co z kolei pozwala przychylniej przyjrzeć się ostatnim plotkom, sugerującym nawet 16 rdzeni i 32 wątki w konsumenckiej serii i taktowania sięgające powyżej 5 GHz.

Jak podawało ostatnio AdoredTV, Ryzen 7 3700X ma być wyposażony w 12 rdzeni i 24 wątki, a bazowe taktowanie tego procesora wynosić ma 4,2 GHz, natomiast w trybie Boost wzrośnie do 5 GHz. Spodziewana cena to 329 USD, a TDP 105 W. Ryzen 5 3600X to z kolei 8-rdzeniowy i 16-wątkowy CPU, pracujący z prędkością 4,0 GHz bazowo i 4,8 GHz w trybie Boost. Jego cena to 229 USD, a TDP 95 W. Domniemaną specyfikację wszystkich układów Ryzen 300 znajdziecie TUTAJ, aczkolwiek radzimy podchodzić do tych rewelacji z dużym dystansem, przynajmniej dopóki kolejne źródła nie zaczną potwierdzać tych informacji. Wiele wskazuje na to, że oficjalnej prezentacji CPU bazujących na architekturze Zen 2 możemy doczekać na początku stycznia na targach CES, więc nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na ewentualną weryfikację tych danych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3700X już do wygrania w konkursie

 0