Producent Call of Duty usuwa gest ręką "OK" w celu walki z rasizmem

Producent Call of Duty usuwa gest ręką "OK" w celu walki z rasizmem

Infinity Ward usunęło ze swojej gry Call of Duty: Modern Warfare wykonywany ręką gest oznaczający "OK". Działanie to najwyraźniej ma być kolejnym krokiem do walki z rasizmem. O ile już sam pomysł budzi zażenowanie, to dokładając do tego fakt, że studio dało się wkręcić internetowym trollom, wywołuje jedynie śmiech i niedowierzanie. Infinity Ward wyszło z założenia, że umieszczenie pogrubionego napisu BLACK LIVES MATTER"  na każdym ekranie ładowania i opóźnienie  o tydzień rozpoczęcia 4 sezonu, nic nie dało w walce z rasizmem, więc poszli o krok dalej, usuwając znak "ok" z gry. Brzmi to absurdalnie? Niestety to prawda. Infinity Ward nie wydało oficjalnego oświadczenia o usunięciu gestu z gry, ale gracze na Twitterze szybko zauważyli zmiany.

Twórcy Call of Duty: Modern Warfare usunęli z gry znak "ok", który rzekomo jest rasistowski. Problem w tym, że znak ten, to efekt trollingu, który w 2017 roku rozpoczął się na 4chan.

Gracze założyli osobny wątek na Reddit, gdzie starali się zgłębić problem i motywacje przyświecające twórcom, ale w duchu jednej z najbardziej cenzurowanych sieci społecznościowych, został on szybko zablokowany przez moderatorów. W połączeniu z różnymi wypowiedziami politycznymi na temat Black Lives Matter wydanymi przez Infinity Ward i Activision w ostatnich tygodniach, wydaje się mało prawdopodobne, aby zniknięcie gestu OK było przypadkowe. Problem w tym, że ten rzekomo rasistowski gest, to sztuczny twór trolli z 4chan. W 2017 roku symbol OK został użyty w internetowej kampanii trollingu, aby zademonstrować, że media mają tak wysoki poziom ignorancji, że są w stanie uwierzyć, że wszystko może być symbolem rasistów.

W 2017 roku internetowa kampania trolli z 4chan zaczęła podstępem nakłaniać media do myślenia, że ​​znak OK jest znakiem białej supremacji. Media połknęły haczyk, choć skrajnie lewicowa organizacja Anti-Defamation League przejrzała mistyfikację, mimo że niektóre organizacje skrajnie prawicowe również dołączyły do akcji, nadając jej sporo wiarygodności. W minionym roku większość środowisk prawicowych porzuciła jednak zabawę, choć niektórzy twierdzą, że symbol pozostanie z nimi i dalej wykorzystują "ok". Pomimo tej świadomości, że cała sprawa rozpoczęła się jako próba ośmieszenia liberalnych mediów, ADL wpisało kilka dni temu znak OK na swoją listę symboli nienawiści. W ten sposób 4chan stworzył całkowicie nowy symbol, który już jest nie jest ok ;). 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Producent Call of Duty usuwa gest ręką "OK" w celu walki z rasizmem

 0