Producent chłodzenia dołącza do swoich produktów nielegalne klucze AIDA64 

Producent chłodzenia dołącza do swoich produktów nielegalne klucze AIDA64 

Der8auer donosi, że Lamptron sprzedaje nielegalne klucze AIDA64 wraz ze swoimi coolerami wyposażonymi w wyświetlacz LCD i samodzielnymi wyświetlaczami do monitorowania sprzętu. FinalWire Ltd., twórcy AIDA64, potwierdzili Der8auerowi, że Lamptron dołącza do swoich produktów bezpłatne, nieprawidłowe klucze AIDA64 i robi to już od jakiegoś czasu. FinalWire zażądał, aby Lamptron zaprzestał tej praktyki, ale tak się nie stało. Der8auer podejrzewa, że ​​Lamptron używa jakiegoś generatora kluczy do generowania fałszywych kluczy AIDA64, które będą sprawdzane, ale tylko w wybranych wersjach oprogramowania.

Niemiecki overclocker po raz pierwszy odkrył podejrzaną taktykę Lamptron dzięki jednemu ze swoich pracowników, który dwa lata temu usłyszał na forum o niedziałającym kluczu produktu AIDA64 od Lamptron. Decydując się sprawdzić, czy to prawda, czy nie, Der8auer wyciągnął „darmowy” klucz AIDA64 ze swojego coolera Lampton ST060, aby sprawdzić, czy zadziała.

Lamptron sprzedaje nielegalne klucze AIDA64 wraz ze swoimi coolerami wyposażonymi w wyświetlacz LCD.

Odkrył, że klucz działa zgodnie z tym jak reklamuje go Lamptron. Na pudełku widnieje informacja, że ​​klucz AIDA64 to „wersja bezpłatna i nie obsługuje aktualizacji online”. Podłączenie klucza do AIDA64 aktywuje produkt bez żadnych problemów. Jednak aktualizacja AIDA64 spowodowała, że ​​klucz stał się nieprawidłowy.

Po skontaktowaniu się z FinalWire twórcy AIDA64 potwierdzili, że „bezpłatne” klucze AIDA64 od Lampton są nieprawidłowe i nielegalne. Firma twierdzi, że Lampton zarejestrował się jako sprzedawca dwa lata temu, ale złożył tylko jedno zamówienie na AIDA64 Extreme. FinalWire dodaje, że ​​nie jest jasne, czy Lampton kiedykolwiek dołączał ważne licencje do swoich urządzeń.

Der8auer przetestował kilka innych kluczy AIDA64 od Lampton z kilku innych produktów i odkrył, że wszystkie są nieprawidłowe. Niektóre z nich były również oznaczone jako różne wersje, w tym AIDA64 Extreme i AIDA64 Business, mimo że Lampton oficjalnie kupił jednorazowo tylko AIDA64 Extreme.

Lampton wykorzystuje bezpłatne klucze AIDA64 do swoich wyświetlaczy LCD, nie dołączając żadnego innego oprogramowania, dlatego do działania wymagany jest software innych firm. AIDA64 posiada funkcję, która pozwala użytkownikom tworzyć własne OSD specjalnie dla wyświetlaczy monitorujących sprzęt.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Producent chłodzenia dołącza do swoich produktów nielegalne klucze AIDA64 

 0