Produkcja iPhone'ów spada o 50% w obliczu nagłego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Indiach

Produkcja iPhone'ów spada o 50% w obliczu nagłego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Indiach

Produkcja smartfonów Apple iPhone 12 w fabryce Foxconn w Indiach spadła o ponad 50%, ponieważ pracownicy zarażeni COVID-19 musieli opuścić swoje stanowiska. Fabryka Foxconn w południowym stanie Tamil Nadu produkuje iPhone'y specjalnie dla Indii, drugiego na świecie rynku smartfonów. Ponad 100 pracowników Foxconn w stanie uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, a firma wprowadziła zakaz wjazdu do swojej fabryki w stolicy Chennai do końca maja, podało agencji Reutera jedno ze źródeł. "Pracownicy mogą tylko wychodzić, ale nie wchodzić do obiektu od wczoraj" - powiedziała osoba. "Tylko niewielka część produkcji jest zachowywana".

Produkcja smartfonów Apple iPhone 12 w fabryce Foxconn w Indiach spadła o ponad 50%. Sytuacja w kraju dotknęła także innych producentów.

Źródła podają, że ponad moc zakładu została zmniejszona o ponad 50%, odmawiając podania nazwy, ponieważ nie mieli pozwolenia na rozmowę z mediami. Nie sprecyzowali wydajności zakładu i nie jest jasne, ilu pracowników przebywa w obiekcie, w którym znajdują się noclegownie dla pracowników. Foxconn, największy na świecie producent elektroniki kontraktowej i główny dostawca Apple, powiedział, że niewielka liczba pracowników w jednym z jego zakładów w Indiach uzyskała wynik pozytywny na obecność COVID-19, a firma zapewniała im wsparcie, w tym pomoc medyczną. Foxconn odmówił komentarza na temat produkcji fabrycznej lub określonych poziomów zatrudnienia.

 

Foxconn nie jest jedynym producentem, którego dotyczy sytuacja. Nokia oraz OPPO zawiesiły w zeszłym roku produkcję w fabrykach w Indiach po tym, jak pracownicy mieli pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Firma TrendForce, zajmująca się badaniami technologicznymi, obniżyła w poniedziałek prognozę globalnego wzrostu produkcji smartfonów do 8,5% z 9,4%, powołując się na wpływ koronawirusa w Indiach na głównych dostawców, w tym Samsunga i Apple.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Produkcja iPhone'ów spada o 50% w obliczu nagłego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Indiach

 0