Proshop: Tylko 10% zamówień na RTX 3080 zostało zrealizowanych. Na magazyny wjeżdżają RTX 3070

Proshop: Tylko 10% zamówień na RTX 3080 zostało zrealizowanych. Na magazyny wjeżdżają RTX 3070

Karty RTX 3080 i 3090 są prawdziwym hitem i NVIDIA mogłaby jeszcze długo świętować sukces, gdyby nie jeden problem. Obecnie szanse na zakup serii GeForce RTX 30 są bliskie zeru, dostaw nie ma i jeszcze długo nie będzie, co sprawia, że premiera Ampere się odbyła, ale głównie na papierze. Sklepy próbują sobie radzić z problemem na różne sposoby, choćby wprowadzając system kolejek, a niektórzy nawet podnoszą ceny, żeby nieco zniechęcić kupujących do zakupu wirtualnego produktu. Sami kupujący też coraz mniej przychylnie patrzą na konieczność mrożenia pieniędzy w zamówieniu, które nie wiadomo kiedy zostanie zrealizowane. Frustracja rośnie u klientów, którzy nie mają informacji od sklepów, a ci z kolei się denerwują, bo nie jest ich winą, że producenci nie są w stanie sprostać zapotrzebowaniu.

Duński detalista oznajmił, że zrealizowano tylko około 10% zamówień na RTX 3080. Prawdopodobnie to samo czeka RTX 3070, które powoli zjeżdżają do magazynów.

Zmęczeni ciągłym odpisywaniem na maile detaliści, postanowili udostępnić statystyki, dotyczące sytuacji z preorderami na karty RTX 3080 i 3090. Statystyki te powinny podziałać jak kubeł zimnej wody na wszystkich, którzy wciąż mają nadzieję, szybko zmodernizować komputer. Duński sprzedawca Proshop dostarczył szczegółowe wykresy dotyczące dostępności serii RTX 30, liczby zamówień oraz liczby już dostarczonych kart przez producentów. Najważniejszą informacją jest to, że Proshop otrzymał tylko 344 GeForce RTX 3080 z 3435 kart, które zostały zamówione przez klientów (czyli 10%). Mamy nadzieję, że karty zostały już wysłane do klientów. Nieco lepiej wygląda syatystyka modelu RTX 3090, ale tylko dlatego, że było zdecydowanie mniej zamówień, więc i mniej kart do dostarczenia. Proshop otrzymał 78 kart GeForce RTX 3090 z 283 egzemplarzy zamówionych w przedsprzedaży przez klientów, co stanowi 27%.

Sprzedawca potwierdził również, że tysiące kart GeForce RTX 3070 zostało już zamówionych w fabrykach, a producenci już obiecali dostarczyć do Proshop pierwszą partię 180 kart w możliwie najkrótszym czasie. Co ciekawe, sklep twierdzi, że do magazynu dostarczono już pierwszych 25 kart tego modelu. RTX 3070 może być jeszcze bardziej poszukiwanym modelem, głównie ze względu na swoją cenę. Obstawiamy, że sytuacja będzie wyglądać podobnie jak podczas niedawnej premiery RTX 3080.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Proshop: Tylko 10% zamówień na RTX 3080 zostało zrealizowanych. Na magazyny wjeżdżają RTX 3070

 0