Przechwycili 84 dyski SSD... schowane w hulajnodze

Przechwycili 84 dyski SSD... schowane w hulajnodze

To kolejny przypadek złapania przez służby przemytnika elektroniki. Tym razem, chiński urząd celny przechwycił dość sporą ilość dysków SSD. W punkcie kontrolnym Guangdong-Macau “Qingmao” sprawdzono elektryczną hulajnogę, wewnątrz której schowane były łącznie 84 nośniki półprzewodnikowe.

Na świecie nielegalnie przemycane są różne rodzaju towary. To nie tylko niebezpieczne substancje czy zwierzęta, ale również elektronika. Pod koniec ubiegłego roku słyszeliśmy o próbie przemytu ponad 200 procesorów Intela oraz kilku iPhone'ów przez kobietę ze sztucznym brzuchem ciążowym. Tym razem dowiedzieliśmy się o nielegalnym przewozie dysków SSD. Chińskiemu urzędowi celnemu udało się przechwycić całkiem sporą ilość nośników danych. W piątek 3 marca 2023 roku, podczas przekraczania granicy Hongkong-Zhuhai-Makao, zatrzymany został mężczyzna, po tym jak odkryto w jego elektrycznej hulajnodze Yadea KS pakiet 84 dysków SSD Kingstona.

Podczas przekraczania granicy Hongkong-Zhuhai-Makao, zatrzymany został mężczyzna, po tym jak odkryto w jego elektrycznej hulajnodze Yadea KS pakiet 84 dysków SSD Kingstona.

Przemycane dyski SSD

Dokładniej mówiąc, kontrabandę ukryto w drążku, z którym zintegrowana jest kierownica. Co ciekawe, zatrzymany miał już wcześniej iść z pojazdem, a nie na nim jechać, co sugerowałoby, że do schowania pakietu dysków wewnątrz hulajnogi konieczne było wymontowanie niektórych podzespołów.

Przemycane dyski SSD

Celnikom udało się odkryć nielegalnie przewożone towary zwyczajnie skanując pojazd. Z pozoru zwykła hulajnoga została następnie szybko rozebrana. Niestety nie wiemy, co dalej stało się z zatrzymanym mężczyzną i jakie konsekwencje mu grożą. Wysokość kary będzie najpewniej zależała od łącznej wartości wspomnianych 84 dysków.

Jeszcze 2 lata temu, w tym samym miejscu, udaremniono próbę przemytu 256 procesorów Intela, które przyczepione były do ciał zatrzymanych osób. Musiało to komicznie wyglądać. Podobnych sytuacji na przestrzeni ostatnich kilku lat było z pewnością jeszcze więcej. O części z nich prawdopodobnie nie mieliśmy nawet szansy usłyszeć.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przechwycili 84 dyski SSD... schowane w hulajnodze

 0