Pracownicy ukradli z hiszpańskiego oddziału Amazona nowe iPhone`y 12 o wartości 500000 euro

Pracownicy ukradli z hiszpańskiego oddziału Amazona nowe iPhone`y 12 o wartości 500000 euro

Nowa rodzina iPhone'ów 12 od Apple jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych smartfonowych serii na rynku, co w zasadzie ma miejsce w przypadku każdych nowych iPhone'ów. Wiele osób jest zainteresowanych kupnem jednego nowych modeli, jednak niektórzy szukają sposobu na oszukanie kupujących i łatwy zarobek - zwłaszcza gdy medialny szum wokół nowych urządzeń wciąż jest spory i chętnych do zakupu wcale nie ubywa. Jak poinformował dziś hiszpański serwis technologiczny iPadizate, pięciu pracowników Amazon zostało aresztowanych za kradzież iPhone'ów wartych 500000 euro z centrum logistycznego w Madrycie. 

Z centrum Amazona w Madrycie skradziono iPhone'y 12 o wartości 500000 euro. Czterech złodziei złapano, a piąty sam zgłosił się na policję.

Podczas aresztowania podejrzani mieli przy sobie dziesięć iPhone'ów, a także dużą liczbę numerów IMEI (International Mobile Equipment Identity), które najwyraźniej wyrwali z telefonów, aby utrudnić policyjne śledztwo. Amazon namierzył przestępców, wszczynając wewnętrzne dochodzenie, po tym jak zauważono, że niektóre pudełka z iPhone'ami nie ważyły ​​tyle, ile powinny. Firma wykorzystała następnie ukryte kamery, aby stwierdzić, że podejrzani rzeczywiście zastępowali telefony innymi przedmiotami w pudełku. 

Trzech podejrzanych zostało zatrzymanych natychmiast po wyjściu z pracy, czwarty w godzinach pracy, a piąty ze wspólników dobrowolnie zgłosił się na policję. Cała piątka została natychmiast zwolniona ze swoich stanowisk w Amazon i obecnie oczekuje na proces. Wewnętrzne dochodzenie Amazona nadal trwa. Nowe iPhone'y 12 zadebiutowały 13 października tego roku w wersjach: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Za najdroższy model, czyli iPhone'a 12 Pro Max w wersji z pamięcią 512 GB, trzeba zapłacić aż 7199 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pracownicy ukradli z hiszpańskiego oddziału Amazona nowe iPhone`y 12 o wartości 500000 euro

 0