AMD ogłosiło wyniki za drugi kwartał, wykazując imponujący wzrost w sektorze centrów danych. Przychody z tej działalności wzrosły o 115% rok do roku, osiągając 2,8 miliarda dolarów.
Kluczowym czynnikiem tego wzrostu była sprzedaż akceleratorów AI Instinct MI300. Ogółem firma osiągnęła 5,8 miliarda dolarów przychodów i 269 milionów dolarów zysku, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do 27 milionów dolarów zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku. Niemniej jednak, działy gier i systemów wbudowanych AMD nadal notują straty. Firma twierdzi również, że sprzedaż procesorów Epyc czwartej generacji była wysoka, ale wygląda na to, że sztuczna inteligencja przynosi AMD ogromne korzyści.
AMD opublikowało swoje wyniki za drugi, pokazując, że działalność firmy w zakresie centrów danych osiąga rekordowe wyniki.
Sprzedaż akceleratorów AI Instinct MI300 przyczyniła się znacząco do rekordowego wzrostu przychodów. Firma wcześniej przewidywała, że rodzina procesorów graficznych Instinct MI300 osiągnie sprzedaż 1 miliarda dolarów szybciej niż jakikolwiek inny produkt w historii AMD, co się potwierdziło. Mimo dominacji Nvidii w segmencie AI, produkty AMD zdają się przekraczać oczekiwania.
Przychody z Ryzenów wyniosły 1,5 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 49% rok do roku i o 9% w porównaniu z poprzednim kwartałem. AMD wprowadziło już na rynek dwa procesory mobilne Zen 5, a w sierpniu planuje premierę czterech procesorów stacjonarnych Ryzen 9000.
Sytuacja nie wygląda korzystnie w dziale Radeonów ze spadkiem przychodów o 59% rok do roku i o 30% kwartał do kwartału. AMD wskazuje na spadek sprzedaży konsol nowej generacji jako główną przyczynę.
Nadchodzący trzeci kwartał będzie kluczowy dla AMD. Firma wprowadzi na rynek nowe produkty Zen 5, w tym procesory dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych, a także możliwe, że nowe generacje procesorów Epyc „Turin”. Oczekuje się również, że pod koniec roku pojawią się procesory Zen 5 X3D i nowe modele Threadripper.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Przychody AMD z centrów danych wzrosły o 115%. Radeony pod kreską