Przyszłoroczne telewizory i monitory Samsunga będą wspierać HDR10+ Gaming

Przyszłoroczne telewizory i monitory Samsunga będą wspierać HDR10+ Gaming

Telewizory i monitory Samsunga na 2022 rok będą obsługiwać niedawno zaprezentowany standard HDR10+ Gaming. Oznacza to, że zapewnią graczom różnorodne funkcje, takie jak zmienne częstotliwości odświeżania (VRR) do 120 Hz i automatyczna korekcja kolorów HDR pod konkretną grę.

Standard będzie używany w telewizorach Samsung Neo QLED 2022 z serii Q70 i wyższych, a także nowych gamignowych monitorach koreańskiego giganta. Producent nie wymienił żadnych modeli, ale pokazał szerokoekranowy model (poniżej) i coś, co może być telewizorem Neo QLED 2022 z bardzo smukłymi ramkami (powyżej). HDR10+ Gaming przykuł naszą uwagę już podczas listopadowego ogłoszenia i nowy standard Samsunga to ewidentnie odpowiedź na wsparcie Dolby Vision HDR w grach na konsolach Xbox Series X/S. Technologia zapewniać ma „spójne wrażenia w grach HDR bez konieczności ręcznej kalibracji w różnych technologiach wyświetlania dla różnych źródeł wejściowych, w tym konsol, komputerów i innych” – przekonuje Samsung.

Telewizory i monitory Samsunga na 2022 rok będą obsługiwać niedawno zaprezentowany standard HDR10+ Gaming.

Pomysł z HDR10+ Gaming polega na tym, że nie musimy używać żadnych ręcznych ustawień, ponieważ sam silnik gry automatycznie optymalizuje kalibrację kolorów w czasie rzeczywistym. Został zaprojektowany, aby dostarczać szczegóły w ciemnych cieniach i mocnych światłach, jednocześnie konfigurując wyświetlacz w „prawdziwie referencyjnym trybie”, aby kolory były wyświetlane zgodnie z zamierzeniami dewelopera. Obsługuje również VRR do 120 Hz wraz z mapowaniem tonów, które nie doda żadnych dodatkowych opóźnień do sygnału w grach.

Podobnie jak w przypadku HDR10+, wyzwaniem dla Samsunga jest jednak nakłonienie programistów do przyjęcia standardu gier. Gry Dolby Vision są już dostępne lub pojawią się w ponad 100 grach na Xbox Series X/S, więc Samsung ma trochę do nadrobienia. Oczekuje się, że „kilka firm, w tym Sabre Interactive, zaprezentuje swoje tytuły HDR10+ Gaming” na targach CES 2022.

Samsung może mieć jednak spore pole do zagospodarowania na PC, ponieważ Dolby Vision jest dostępny tylko w kilku tytułach na komputery PC. Aby pomóc utorować drogę dla gier PC HDR10+, Samsung obiecał, że karty graficzne NVIDIA GeForce z serii RTX 30, RTX 20 i GTX 16 będą obsługiwać ten standard wraz z pojawieniem się sterowników „zaplanowanych na 2022 rok”.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przyszłoroczne telewizory i monitory Samsunga będą wspierać HDR10+ Gaming

 0