PS5 Pro może trafić do sklepów razem z podstawowym PlayStation 5

PS5 Pro może trafić do sklepów razem z podstawowym PlayStation 5

Nowa generacja konsol zbliża się do nas coraz większymi krokami. Project Scarlett będący następcą Xbox One zadebiutuje w okresie świątecznym przyszłego roku, z kolei termin premiery PlayStation 5 nadal pozostaje ściśle skrywaną tajemnicą Sony czemu nie powinniśmy się dziwić skoro sam sprzęt nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Chociaż producenci uchylili nieco rąbka tajemniczy odnośnie zastosowanej specyfikacji to w większości kwestii dotyczącej urządzeń wciąż bazujemy na spekulacjach. Jedna z nich wspomina o mocniejszej wersji PS5, która co ciekawe miałaby powędrować do sklepów równocześnie z podstawowym wydaniem. Przytoczoną rewelację potwierdza japoński dziennikarz Zenji Nishikawa stojący za sprawdzonym przeciekiem mówiącym o istnieniu Nintendo Switch Lite.

Według najnowszych informacji PS5 Pro miałoby pojawić się w sklepach równocześnie z podstawowym wydaniem konsoli.

PS5 Pro może trafić do sklepów razem z podstawowym PlayStation 5

PlayStation 5 Pro oczywiście posiadałoby mocniejsze podzespoły, aczkolwiek można się zastanawiać jak bardzo przebiją zastosowany w podstawce 8-rdzeniowy procesor AMD Zen 2, obecny dysk SSD czy same możliwości konsoli np. wsparcie dla 8K, do tego obsługa 4K z odświeżaniem na poziomie nawet 120 Hz oraz wsteczną kompatybilność. Do wspomnianych plotek należy jednak podchodzić z dystansem czekając na ewentualne ich potwierdzenie w przyszłości przez Sony. Samo pojawienie się wydania Pro nie jest niczym szczególnie zaskakującym, ponieważ czwórka również dostała lepszego oraz droższego przedstawiciela. Chociaż ów moment nastąpił dopiero kilka lat po debiucie głównej wersji, tymczasem tutaj na start otrzymalibyśmy obie konsole, co byłoby dobrym pomysłem gwarantującym przyszłym użytkownikom wybór pod własne preferencje.

PS5 Pro może trafić do sklepów razem z podstawowym PlayStation 5 Obecność w PlayStation 5 CPU AMD Zen 2 ma skrócić czas produkcji gier

Z deweloperskim wydaniem PS5 mieli okazję zapoznać się pierwsi twórcy gier i opinie są w tym przypadku nieco podzielone. O ile pewna część osób wyraża zadowolenie z nowości proponowanych przez sprzęt to niektórzy wskazują, iż piątka jest bardziej ewolucją niż rewolucją względem poprzednika. Pracownik studia BoxFrog Games, Tim Ash przyznał nawet, że nadchodząca konsola Sony przyczyni się do zmniejszenia czasu potrzebnego na stworzenie produkcji, a także pozytywnie wpłynie na ich wydajność. Przy okazji warto także wspomnieć, że obecność dysku SSD znacząco skróci wczytywanie się poszczególnych tytułów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 Pro może trafić do sklepów razem z podstawowym PlayStation 5

 0