PS5 Pro podobno już w przyszłym roku. Sony skupić ma się na ray tracingu

PS5 Pro podobno już w przyszłym roku. Sony skupić ma się na ray tracingu

Jak sugerowały wcześniejsze plotki, jeszcze w tym roku możemy zobaczyć nową wersję konsoli PlayStation 5 z odłączanym napędem dysków, ale ten sprzęt podobno nie będzie różnić się pod względem specyfikacji od obecnego wariantu PS5. Najnowsze doniesienia z obozu Sony sugerują jednak, że japoński gigant może mieć coś ciekawszego w zanadrzu.

Mowa tu oczywiście o PlayStation 5 Pro, które według tych przecieków zadebiutować ma już w przyszłym roku. Według źródeł Insider Gaming, konsola PS5 Pro jest w fazie rozwoju i jest wstępnie planowana na koniec 2024 roku. Ostatnie zgłoszenia patentowe inżyniera PlayStation, Marka Cerny'ego, wydają się sugerować, że firma może chcieć zapewnić znaczny wzrost wydajności ray tracingu w ramach tego modelu. 

PlayStation 5 Pro według najnowszych przecieków zadebiutować ma już pod koniec przyszłego roku.

Czekacie na PS5 Pro? To możecie się nie doczekać

W tej chwili nie znany żadnych innych szczegółów, ale podobnie jak w przypadku PS4 Pro, możemy spodziewać się odświeżenia specyfikacji i wyższej wydajności w porównaniu ze standardową konsolą. Jeśli Sony planuje PS5 Pro, możemy równie dobrze zobaczyć mocniejszego Xboksa tej generacji.

Oczywiście na razie to tylko plotki, ale biorąc pod uwagę poprzednią generacją, wydaje się ona bardzo prawdopodobna. Po premierze PS4 w 2013 roku, Sony wypuściło bowiem konsolę PS4 Pro w 2016 roku. Ta oferowała mocniejszy procesor i układ graficzny, które pozwoliły na zwiększenie rozdzielczości z 1080p nawet do 4K z HDR. Ulepszony model miał też większy dysk twardy.

Inside Gaming potwierdza również, powołując się na swoje źródła, że Sony wypuści nową wersję obecnej konsoli PS5 z odłączanym dyskiem pod koniec 2023 roku. A co z PS6? Redakcja twierdzi, że PlayStation nowej generacji zostanie wydane najwcześniej w 2028 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 Pro podobno już w przyszłym roku. Sony skupić ma się na ray tracingu

 0