PS5 Slim z napędem wymaga podłączenia do sieci. Bez tego nie odpalimy gry z płyty

PS5 Slim z napędem wymaga podłączenia do sieci. Bez tego nie odpalimy gry z płyty

PlayStation 5 Slim do podłączenia napędu na płyty wymaga połączenia z Internetem, co zostało potwierdzone przez użytkowników, którzy już posiadają nowy model urządzenia.

Część osób zdołała nabyć PlayStation 5 Slim jeszcze przed premierą, w efekcie w sieci znajdziemy zdjęcia i filmiki przedstawiające nowy model konsoli Sony. Już wcześniej było wiadomo, że w celu podłączenia i skonfigurowania odłączanego napędu konieczne jest podłączenie sprzętu do Internetu. Na tym jednak nie koniec, bowiem okazuje się, iż PS5 Slim wymaga połączenia z PlayStation Network nawet gdy kupujemy model z wbudowanym napędem. Początkowo myślano, iż taka konieczność pojawi się wyłącznie w momencie podłączenia zewnętrznego napędu do konsoli wcześniej nieoferującej takiej opcji.

Jak się okazuje PS5 Slim z napędem wymaga podłączenia do sieci w celu konfiguracji. Bez tego nie można odpalić gry z płyty.

Co istotne bez przejścia tego etapu nie zdołamy skorzystać z funkcji urządzenia ani odpalić gry z płyty. W przypadku braku weryfikacji przy próbie odpalenia gry zobaczymy komunikat o blokadzie.

Jest to prawdopodobnie środek bezpieczeństwa mający na celu zapewnienie legalności napędu i zgodności z ustawą Digital Millennium Copyright Act. Z drugiej strony Sony chce, by użytkownicy konsoli korzystali z oficjalnego napędu, a nie odpowiednika innej firmy.

Decyzję producenta można uznać za kontrowersyjną, która nie spodoba się wielu graczom. Jeżeli chodzi o zmiany jakie oferuje PS5 Slim względem bazowego modelu, to jego objętość zmniejszono o ponad 30%, a waga odpowiednio o 18% i 24% w porównaniu z obecnym modelem. Dostępne są cztery oddzielne panele - górna część jest błyszcząca, a dolna matowa. Pozioma podstawka będzie dołączona do nowego modelu PS5.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 Slim z napędem wymaga podłączenia do sieci. Bez tego nie odpalimy gry z płyty

 0