PS Plus - poznaliśmy termin premiery zmienionej usługi Sony. Jest też ważne ogłoszenie dla Polski

PS Plus - poznaliśmy termin premiery zmienionej usługi Sony. Jest też ważne ogłoszenie dla Polski

Sony podało dokładne terminy udostępnienia nowego PS Plus, który stanowi konkurencję dla Xbox Game Pass. Dowiedzieliśmy się też, że PS Now trafi wreszcie do Polski.

Nowe PS Plus ma stanowić konkurencję dla Xbox Game Passa. Dlatego właśnie Sony udostępni kilka wariantów abonamentu, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Producent PlayStation doprecyzował na oficjalnym blogu daty udostępnienia platformy w konkretnych regionach świata. W Europie PS Plus zadebiutuje 22 czerwca i Stary Kontynent jest ostatnim punkcie na mapie dla Sony. W pierwszej kolejności platforma trafi do Azji (bez Japonii) - 23 maja, potem do Japonii - 1 czerwca, a następnie do Ameryki - 13 czerwca. Co ważne dowiedzieliśmy się, że PS Now, czyli opcja streamingu będzie dostępna w Polsce, chociaż pod inną nazwą i jako część PlayStation Plus Premium.

PS Plus w nowej wersji zadebiutuje w Europie 22 czerwca.

Nadal nie znamy oficjalnych cen w złotówkach. PlayStation Plus Essential kosztuje 9,99 USD i zawiera to samo co dotychczasowy PS Plus: możliwość grania w gry przez internet, darmowe tytuły, rabaty oraz przechowywanie zapisów z gier w chmurze. PlayStation Plus Extra proponuje to samo co podstawka, ale dodatkowo w jego skład wchodzi biblioteka 400 gier na PS4 i PS5. Za tę wersję zapłacimy 14,99 dolarów. PlayStation Plus Premium za 17,99 USD posiada 340 dodatkowych gier, w tym wybrane tytuły na PS3, przesyłane strumieniowo w chmurze.

W kwietniowym PS Plus dostępne są do odebrania gry Hood: Outlaw & Legends (na PS4 i PS5), Slay the Spire (na PS4) i Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated (PS4). Pierwsza produkcja to wieloosobowa strzelanka TPP, w której kierujemy grupą banitów w średniowiecznym świecie. Mamy do wyboru dwie drogi kariery: wzbogacić się lub być niczym Robin Hood i rozdawać pieniądze biednym. Slay the Spire to połączenie karcianki z roguelike, w której musimy wspinać się na szczyt iglicy. SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated jest platformówką bazującą na popularnym serialu dla dzieci.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS Plus - poznaliśmy termin premiery zmienionej usługi Sony. Jest też ważne ogłoszenie dla Polski

 0