Gry Microsoftu działają lepiej na Xbox Series S | X niż na PS5? W tym przypadku nie ma wątpliwości

Gry Microsoftu działają lepiej na Xbox Series S | X niż na PS5? W tym przypadku nie ma wątpliwości

Microsoft w ostatnich miesiącach dokonał wielu przejęć deweloperów gier, wreszcie inwestując we własną ofertę gier. Choć gigant obiecał, że gry, które zapowiadano na PlayStation 5 zostaną wydane na tej platformie i nie będzie zmian w harmonogramach prac, to kolejny raz widzimy przykład, gdy wydajność będzie najwyraźniej ograniczana i faworyzowane są konsole box.

Chociaż gra Psychonauts 2 była pierwotnie finansowana przez platformy crowdfundingowe, w trakcie tworzenia gry Microsoft kupił studio DoubleFine Productions, które jest odpowiedzialne za ten tytuł. Gra wciąż ma trafić na platformy PlayStation, jednak wersje na konsole Sony będą wyglądać i działać znacznie gorzej niż warianty Xbox. DoubleFine Productions opublikowało pełne szczegóły specyfikacji nadchodzącego Psychonauts 2, wliczając w to liczbę klatek na sekundę, rozdzielczość i nie tylko na wszystkich obsługiwanych platformach. Chociaż gra ma trafić zarówno na konsole obecnej, jak i poprzedniej generacji, nowsze systemy prezentują znacznie bardziej drastyczną różnicę między platformami.

Wydawana przez DoubleFine Productions gra Psychonauts 2 będzie lepiej wyglądać na konsolach Xbox niż PlayStation. Nie wiadomo czy zakup dewelopera przez Microsoft ma związek z tematem ;)

Na PS5 Psychonauts 2 będzie działać w rozdzielczości 1440p i 60 klatkach na sekundę, bez żadnych dodatkowych atrakcji, co oznacza brak obsługi choćby HDR. Na Xbox Series S gra będzie działać w 1620p i 60 fps lub alternatywnie 1080p w 120 fps. Tymczasem Series X będzie oferować natywny obraz 2160p przy 60 klatkach na sekundę lub 1440p przy 120 klatkach na sekundę. Obie serie S i X będą również oferować obsługę zmienną częstotliwość odświeżania VRR i HDR.

Oczywiście wydajność na starszych platformach można tłumaczyć różnym podejściem producentów konsol do wstecznej kompatybilności. Jednak ciężko wytłumaczyć, że nawet znacznie słabsza od PS5 konsola Xbox Series S oferuje nie tylko w wyższą rozdzielczość, ale także wyższą liczbę klatek na sekundę. Nie wiadomo oczywiście, czy fakt posiadania przez Microsoft producenta tego tytułu faktycznie ma znaczenie, jednak jest to najbardziej prawdopodobny powód tak drastycznych różnic.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry Microsoftu działają lepiej na Xbox Series S | X niż na PS5? W tym przypadku nie ma wątpliwości

 0