PUBG: BATTLEGROUNDS przechodzi na free-to-play

PUBG: BATTLEGROUNDS przechodzi na free-to-play

PUBG: BATTLEGROUNDS swego czasu był najpopularniejszym battle royalem, w którego w peaku grało ponad 3 miliony graczy. Gra popularyzująca ten gatunek czasy świetności ma już za sobą, chociaż nadal nie może narzekać na puste serwery. Istnieje jednak szansa, że produkcja odżyje dzięki przejściu na model free-to-play.

Twórcy PUBG: BATTLEGROUNDS poinformowali, że ich gra przejdzie na model free-to-play i będzie dostępna na Steam za darmo od 12 stycznia 2022 roku. Zapowiedź nastąpiła podczas gali The Game Awards 2021, pięć lat po wyjściu battle royala. "Gra znacznie się rozrosła od momentu, gdy pięć lat temu udostępniliśmy ją we wczesnym dostępie i wierzymy, że oferuje jedną z najlepszych wartości w grach. Niezależnie od tego, czy chodzi o osiem map lub aktywność, przejście na free-to-play stanowi kolejny krok popularyzowania marki poprzez zawartość, którą polubią zarówno starzy, jak i nowi gracze" - powiedział dyrektor generalny Krafton CH Kim. Jest to jednak migracja pod pewnym warunkiem.

PUBG: BATTLEGROUNDS przejdzie na free-to-play 12 stycznia 2022 roku.

Otóż, aby rozegrać mecze niestandardowe oraz rankingowe musimy jednorazowo zakupić specjalny pakiet Battleground Plus kosztujący 12,99 dolarów (około 53 złote). Jeżeli nabędziemy ulepszenie przed datą migracji na free-to-play, wówczas otrzymamy „PUBG Special Commemorative Pack” zawierający Battlegroud Plus w tym dodatkowe przedmioty w PUBG. Gracze, którzy kupili produkcję wcześniej uzyskają dostęp do wszelkich skinów i oczywiście meczów rankingowych oraz niestandardowych. Nie powinni więc poczuć się oszukani przed deweloperów. Udostępnienie PUBG: BATTLEGROUNDS w ramach free-to-play jest zrozumiałe z kilku względów.

Przede wszystkim battle royale stracił na ogromnym zainteresowaniu, które posiadał na jeszcze kilka lat temu. Zdołał wtedy zarobić krocie dla twórców i przejście na darmowy model dystrybucji nie będzie dla ekipy bolesne. Ponadto oferują oni płatny pakiet odblokowujący dostęp do rankedów. W dobie tytułów opartych na free-to-play taki krok wydawał się koniecznością. Istnieje też szansa, iż PUBG odżyje dzięki tej decyzji i przykuje uwagę nowych graczy. PUBG: BATTLEGROUNDS (wcześniej znany jako Playerunknown's Battleground) premierę na PC miał w grudniu 2017 roku, z kolei rok później został wydany również na PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG: BATTLEGROUNDS przechodzi na free-to-play

 0