PUBG: BATTLEGROUNDS przeżywa renesans. Gra przyciąga wielu nowych graczy

PUBG: BATTLEGROUNDS przeżywa renesans. Gra przyciąga wielu nowych graczy

PUBG: BATTLEGROUNDS po przejściu na model free-to-play przeżywa odrodzenie, na co wskazują dane, z których wynika, że battle royale zyskuje nowych graczy.

PUBG: BATTLEGROUNDS był niegdyś niezwykle popularną grą, ale przez pewien czas zrobiło się o niej cicho do momentu zmiany modelu dystrybucji. Obecnie produkcja pozostaje dostępna za darmo w ramach free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. To oczywiście procentuje i zgodnie z danymi od chwili gdy PUBG stał się darmowy, przyciąga codziennie 80 tysięcy nowych graczy. Krafton potwierdził, że zysk netto firmy wzrósł o 37 procent w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, mimo iż zarówno zysk operacyjny, jak i przychody spadły kolejno o 6,9 procent oraz 7,8 procent. Co ciekawe 94 procent przychodów PUBG pochodzi spoza Korei Południowej.

PUBG: BATTLEGROUNDS przeżywa odrodzenie i dziennie przyciąga 80 tysięcy nowych graczy.

Chociaż nie podano konkretnych statystyk, Krafton ujawnił, że w drugim kwartale 2022 r. łączny czas gry i częstotliwość grania w PUBG New State również wzrosły. Widzimy więc, iż tytuł, który debiutował we wczesnym dostępie w 2017 roku przeżywa renesans, a jego przypadek udowadnia, że gry free-to-play to bardzo opłacalny dla deweloperów biznes. Zrezygnowanie płatnej dystrybucji było tym samym strzałem w dziesiątkę. PUBG: BATTLEGROUNDS pomagają ponadto różne wydarzenia jak choćby Deston Rise, który miał miejsce 3 sierpnia o godzinie 17:30 czasu polskiego, którego główną gwiazdą był piłkarz PSG Neymar.

Warto przypomnieć, że zgodnie z danymi sprzed około trzech miesięcy sprzedaż przedmiotów w PUBG na PC wzrosła o 61 procent rok do roku do 82,3 miliona dolarów. W przypadku edycji konsolowej skok był jeszcze większy i wyniósł 124 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem oraz 274 procent rok do roku. Krafton zapowiedział natomiast prace nad nową produkcją bazującą na koreańskiej książce fantasy, The Bird That Drinks Tears. Studio twierdzi, iż to "ambitny projekt" mający na celu ożywienie świata The Bird That Drinks Tears.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG: BATTLEGROUNDS przeżywa renesans. Gra przyciąga wielu nowych graczy

 0