Putin pragnie zablokować dostęp do produktów Microsoftu - obawia się szpiegowania

Putin pragnie zablokować dostęp do produktów Microsoftu - obawia się szpiegowania

Prezydent Rosji według najnowszych doniesień NBC News nakazał agencjom rządowym i firmom podlegającym państwu zaprzestać korzystać z zagranicznego oprogramowania. Putin uważa, że Microsoft współpracuje z amerykańskim rządem w celu szpiegowania rosyjskich urzędników.

Amerykańska korporacja nie kryje rozczarowania taką sytuacją i jednocześnie podkreśla, że dbanie o bezpieczeństwo produktów jest najwyższą dla nich wartością. Dominic Carr, odpowiadający za globalny PR Microsoftu zaznaczył, że firma z Redmond pozwała nawet amerykański rząd czterokrotnie, a ostatnio z powodzeniem gdy ten chciał wymusić dostęp do prywatnych maili oraz danych użytkowników w "chmurze".

Putin w dalszej perspektywie pragnie całkowicie zabronić dostępu do produktów Microsoftu i zastąpić je rosyjskimi odpowiednikami. Jego dążenia nie zamykają się w obrębie tylko tej jednej firmy, lecz wszystkich amerykańskich producentów oprogramowania. W zeszłym tygodniu Rosja odcięła dostęp do profesjonalnej, biznesowej sieci społecznościowej - Linkedin.

Jeśli plany Putina wejdą w życie, Microsoft na pewno musi przygotować się na straty. Co więcej, w kwestii politycznej jest to krok w stronę paranoi przeciwko Ameryce i tamtejszej technologii, który tylko podsyci wrogie nastawienie Rosjan względem produktów z USA - tak sądzi Adam Schiff z komitetu ds. wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Putin pragnie zablokować dostęp do produktów Microsoftu - obawia się szpiegowania

 0