Qualcomm nie chce produkować chipów u Samsunga? Kolejny Snapdragon powstanie w zakładach TSMC

Qualcomm nie chce produkować chipów u Samsunga? Kolejny Snapdragon powstanie w zakładach TSMC

Firma Qualcomm opublikowała datę nadchodzącego wydarzenia. Mówi się, że w trakcie eventu ogłoszony zostanie Snapdragon 7+ Gen 1, który będzie następcą zeszłorocznego Snapdragona 7 Gen 1. Nowy chip ma zaoferować wyższą wydajność oraz lepszą energooszczędność. Ponadto, za jego produkcję odpowiadać ma TSMC, a nie Samsung, jak w przypadku poprzednika.

Nowości od Qualcomma już na horyzoncie. Chiński wydział firmy ogłosił datę zbliżającego się wydarzenia. Już 17 marca, gigant technologiczny z San Diego zaprezentuje nam swoje najnowsze rozwiązania. Jeśli wierzyć pogłoskom, już za 5 dni zobaczymy następcę zeszłorocznego Snapdragona 7 Gen 1. Mówi się, że nowy chip będzie wydajniejszy oraz bardziej energooszczędny. Okazuje się, że premiera Snapdragona 7+ Gen 1 może być ciosem dla Samsunga. Podczas gdy do produkcji Snapdragona 7 Gen 1 wykorzystano litografię 4 nm LPE Samsunga, nadchodzący model z plusem w nazwie ma być wytwarzany w technologii 4 nm TSMC. Powodem zmiany jest wyższa jakość procesu tajwańskiej firmy, dzięki czemu Snapdragon 7+ Gen 1 będzie bardziej energooszczędny od swojego poprzednika.

Podczas gdy do produkcji Snapdragona 7 Gen 1 wykorzystano litografię 4 nm LPE Samsunga, nadchodzący model z plusem w nazwie ma być wytwarzany w technologii 4 nm TSMC.

Ogłoszenie Qualcomma

Źródło: Weibo

 

Widzimy zatem, że Qualcomm powoli odwraca się od rozwiązań Samsunga na rzecz bardziej zaawansowanej technologii TSMC. Podobno technologia 3 nm GAA jest już znacznie lepsza. Niewykluczone zatem, że firmy podpiszą jeszcze kontrakt w przyszłości. Jeśli chodzi o Snapdragona 7+ Gen 1, ten ma posiadać pojedynczy rdzeń Cortex-X2 z zegarem 2,92 GHz, trzy jednostki Cortex-A710 (2,5 GHz) oraz cztery Cortex-A510 (1,8 GHz). Za grafikę prawdopodobne odpowiadać będzie Adreno 725 z zegarem 580 MHz.

Snapdragon 7+ Gen 1 w Geekbench

Źródło: Geekbench

 

W Geekbench, procesor zdobył 1232 oraz 4095 punktów odpowiednio w teście jednordzeniowym oraz wielordzeniowym. To naprawdę solidne wyniki, zwłaszcza, ze mówimy o chipie, który znajdzie się w smartfonach z wyższej średniej półki. Do premiery zostało tylko 5 dni. Już niedługo poznamy więcej szczegółów bezpośrednio od Qualcomma. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm nie chce produkować chipów u Samsunga? Kolejny Snapdragon powstanie w zakładach TSMC

 0