Quantic Dream może zostać przejęty przez chińską firmę

Quantic Dream może zostać przejęty przez chińską firmę

Quantic Dream studio odpowiedzialne za stworzenie gier takich jak Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond: Dwie dusze czy Detroit: Become Human może zostać przejęte przez inną firmę.

Quantic Dream studio przez lata kojarzone z Sony po zakończeniu umowy na tworzenie ekskluzywnych gier na PlayStation jest łakomym kąskiem na rynku. Ekipa może zostać w całości wchłonięta przez NetEase, chińskie przedsiębiorstwo technologiczne, które pozostaje chętne na nabycie 100% akcji studia. Transakcja powinna zostać ogłoszona latem bieżącego roku. Warto wspomnieć, iż podmiot z Chin od 2019 roku ma w Quantic Dream mniejszościowy pakiet akcji. Przejęcie jest tematem rozmów obu firm od miesięcy, aczkolwiek nie wiemy, czy będzie zrealizowane dlatego do tej informacji trzeba podchodzić z dystansem. Zagadką jest też to dlaczego do takich rozmów doszło.

Quantic Dream może zostać przejęte przez NetEase.

Podobno Quantic Dream od czasu zakończenia umowy z Sony szukało firmy gotowej do przejęcia 100% akcji. Współpraca z japońskim gigantem zakładała opracowanie trzech gier na wyłączność konsol PlayStation. Te jak wiemy finalnie i tak trafiły na PC. Studio kontaktowało się z różnymi przedsiębiorstwami przedstawiając tajemniczy projekt nowej gry, którym okazał się zapowiedziany w 2021 roku Star Wars Eclipse. Quantic Dream wzbudziło sporo kontrowersji w ciągu ostatnich kilku lat w związku z zarzutami o warunki pracy w tym molestowanie seksualne oraz toksyczną atmosferę panującą w zespole.

Osoby zaznajomione z umową między Quantic Dream a NetEase twierdzą, że jest podobna do tej, którą Chińczycy zawarli z Grasshopper zakładająca wsparcie finansowe dla studia i innych zasobów potrzebnych do ukończenia Star Wars Eclipse. Cóż miejmy nadzieję, że potencjalny nowy właściciel nie wpłynie na poziom gier studia, bo przypadki z historii pokazują, że nie kończy się to dobrze. Quantic Dream odpowiada za wiele interesujących tytułów więc liczymy, że otrzymamy kolejne dobre produkcje.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Quantic Dream może zostać przejęty przez chińską firmę

 0