"Coś się warzy"! W sieci pojawił się teaser Baldur`s Gate 3

"Coś się warzy"! W sieci pojawił się teaser Baldur`s Gate 3

Internet lamentuje z powodu opóźnionej premiery Cyberpunk 2077 i jeśli jesteś w tej grupie niezadowolonych zmianami graczy, to być może inna informacja ze świata RPG przyniesie nieco ukojenia. W sieci pojawiły się bowiem nowe wieści o nowej odsłonie kultowej serii Baldur's Gate z trójką w nazwie.  Jak zapewne pamiętacie, Larian Studios, twórca dobrze przyjętego wśród graczy Divinity: Original Sin 2, ujawniło zeszłego lata, że ​​pracuje nad Baldur's Gate 3, długo oczekiwaną kontynuacją Baldur's Gate 2. Nowa gra ma opowiadać o wydarzeniach rozgrywających się 100 lat po fabule z Baldur's Gate 2, a w sprzedaży pojawiła się nawet gra planszowa, która pełni rolę prequela, wypełniając lukę między dwiema grami. 

Studio Larian wypuszcza pierwszą od dawna aktualizację informacji o Baldur's Gate 3, przygotowując nas na luty, kiedy to najprawdopodobniej czeka nas prezentacja kontynuacji kultowego cyklu RPG.

Jednak od pierwsze zapowiedzi, studio Larian miał wyjątkowo niewiele do przekazania w temacie postępów prac, czy też założeń samej gry. Wydaje się jednak, że nie będziemy musieli już długo czekać na nowe informacje, ponieważ Larian za pośrednictwem Twittera ogłosiło, aby zaoferować coś w rodzaju zwiastuna. Teaser rozpoczyna się od słów legendarnego podróżnika Volothamp Volo Geddarma, postaci, którą z pewnością zna każdy fan świata Forgotten Realms. Volo to autor map i przewodników po Faerunie, którego mogliśmy spotkać w Baldur's Gate oraz Baldur's Gate II: Tronie Bhaala. Zaprasza on do powrotu mówiąc: "Od czasu, gdy byłeś we Wrotach Baldura nastąpiło wiele zmian, mój przyjacielu. Czas wrócić". Kiedy to ma nastąpić?

Tego zapewne dowiemy się 27 lutego 2020 roku, bo właśnie ta data widnieje na zwiastunie. Tego dnia w Bostonie startuje impreza PAX West, na której zapewne studio Larian dokona prezentacji swojego najnowszego dzieła. 30 sekundowy klip pokazuje całkiem sporo. Gracze otrzymują migawki z procesu produkcyjnego, sesji motion capture, nagrywania muzyki oraz robienia zdjęć w terenie i modelowania, choć o samej grze wciąż właściwie nic nie wiemy. Divinity: Original Sin 2 Larian zademonstrowało, że ma umiejętności, aby poradzić sobie ze spuścizną Baldur's Gate i liczymy, że studio nie zawiedzie. Baldur's Gate III zmierza na PC (Steam oraz GOG) i Google Stadia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: "Coś się warzy"! W sieci pojawił się teaser Baldur`s Gate 3

 0